Великий аналіз американських лікарів показав, що нічне неспання може бути небезпечним для життя

5 серпня, 14:17
Бадьорування ночами небезпечне для здоров’я (Фото:pexels)

Бадьорування ночами небезпечне для здоров’я (Фото:pexels)

Проаналізувавши статистику самогубств, членоушкодження, епізодів жорстокого поводження, а також метаболічних розладів, неврологи дійшли висновку, що збої циркадних фаз призводять до катастрофічних наслідків для людини.

Провівши кореляцію наявних даних про суїциди з поправкою на час неспання більшості населення США, фахівці дійшли висновку, що найбільший ризик самогубства існує в період з півночі до 6 ранку. Фактично, у цей час він утричі вищий, ніж будь-якої іншої миті.

Відео дня

Автори з'ясували, що неспання о 4 годині ранку було передумовою виникнення суїцидальних думок наступного дня в осіб із резистентною до лікування депресією.

Кількість вбивств та інших насильницьких злочинів також збільшується у нічний час.

Так, 55% із них відбуваються у проміжку з 19.00 до 7.00.

Імовірність алкоголізму та наркозалежності для сов теж зростає. Так, найчастіший час доби прийому алкоголю і психоактивних речовин - ніч. Саме вночі відбувається 63% усіх епізодів вживання спиртного та наркотиків.

Крім всіх цих небезпек, нічне неспання несе ще один ризик для здоров'я, а саме метаболічні порушення внаслідок переїдання. Доведено, що вночі люди вживають більше калорійної жирної та вуглеводної їжі, з перевагою у бік оброблених продуктів.

Це несе ризик розвитку діабету 2 типу, серцево-судинних та інших захворювань.

За словами авторів дослідження, нічне неспання призводить до погіршення провідності сигналів у мозку внаслідок насичення синапсів. Таким чином, відбувається гормональний збій, який може спричинити розлади в поведінці та викликати небезпечні захворювання.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X