Як у Бориса Джонсона. Німецькі вчені виявили генетичну причину неслухняного волосся

3 листопада 2022, 11:47
Неслухняне волосся світлого кольору часто називають склоподібним. (Фото:unsplash)

Неслухняне волосся світлого кольору часто називають склоподібним. (Фото:unsplash)

Група дослідників вивчили геном 11 осіб з волоссям, що неможливо розчесати й дуже тяжко укласти. І виявила мутації у трьох генах, які кодують білки у волосяних фолікулах.

Світле, солом'яне або сріблясто-біле волосся, яке неможливо укласти, часом називають склоподібним. Як з'ясувалося, це явище має генетичні передумови.

Вчені з Боннського університету проаналізували ДНК дітей, виявивши схожість у трьох генах, відповідальних за форму білка у кортексі волосся.

Відео дня

Надихнувшись результатами, генетики розширили дослідження та залучили вже 100 людей зі світлим неслухняним волоссям. У 76 із них були відзначені ті ж мутації.

Дослідники зазначили, що зміни в генах мають рецесивний характер, тобто вони можуть передатися дитині тільки якщо обидва батьки є їх носіями.

Це дослідження стало черговим підтвердженням того, що зовнішність людини безпосередньо залежить від її генетики. А зовсім не від майстерності використання засобів для укладання волосся.

Раніше НВ Здоров'я писав про те, що в Японії серйозно просунулися у справі боротьби з облисінням. Група дослідників отримала перші позитивні результати в експерименті з вирощування волосяних фолікулів.

Система органоїдної культури, розроблена дослідницькою групою, генерувала волосяні фолікули та волосяні стрижні майже зі 100% ефективністю. Органоїди волосяних фолікулів продукували повністю зрілі волосяні фолікули з довгими стрижнями волосся (довжиною приблизно 3 мм на 23 день культивування).

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X