Смертельний макіяж. Дев’ять компонентів у вашій косметиці, які можуть викликати небезпечні захворювання

17 червня 2021, 21:17
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Косметичні засоби можуть допомогти в досягненні ідеального тону обличчя, підкреслити достоїнства і приховати нерівності - все це має величезний вплив на впевненість в собі, але чи багато ви знаєте про склад косметики, якою користуєтеся?

Можливо вас турбують висипання або неприємні відчуття після нанесення — все це не є нормою. Але найгірше, коли ви користуєтеся шкідливими засобами для догляду, які можуть викликати серйозні захворювання і навіть не здогадуєтесь про це.

Відео дня

Дослідники повідомляють, що багато косметичних продуктів містять високу кількість хімічних речовин потенційно токсичного класу, пов’язаних з деякими серйозними захворюваннями.

Зокрема, більшість водостійких туші для вій, рідких помад і тональних кремів містять високий рівень фтору, що свідчить про наявність у продукті PFAS -речовини.

За словами вчених, хімічні речовини використовуються, щоб зробити косметику більш стійкою і поліпшити її поширення. У звіті не було перераховано назв компаній, хоча, за словами дослідників, проблема носить «широко поширений характер».

Дослідники зазначають, що існує понад 4700 різних хімічних сполук PFAS.

PFAS — це речовини: які вважаються дуже небезпечними для навколишнього середовища, тому що вони не розкладаються природним шляхом. Замість цього вони накопичуються в організмі людей і тварин.

За даними EPA, деякі хімічні речовини PFAS настільки токсичні, що вони потенційно сприяють високому рівню холестерину, низької ваги новонароджених, імунної недостатності і порушень роботи щитоподібної залози.

Наприклад, є побоювання, що дія PFAS на щитовидну залозу може призвести до раку щитовидної залози. Інші можливі ризики для здоров’я включають рак нирок, рак яєчок і високий кров’яний тиск.

Вчені зазначили кілька косметичних категорій, в яких був найвищий відсоток вмісту фтору — це тональні основи (63%), продукти для очей (58%), туші (47%) і продукти для губ (55%).

Ще більш тривожним було те, що косметика, яка містить високий рівень фтору, частіше за все не вказувала на етикетках будь-які хімічні речовини, що містять PFAS.

Споживачам, які хочуть обмежити вплив PFAS на організм рекомендують, в будь-якому випадку прочитати етикетки, щоб, принаймні, уникати продуктів, в яких хімічні речовини вказані точно.

Крім фтору є багато інших небезпечних інгредієнтів в косметиці, дії яких викликають небезпечні, а в деяких випадках і смертельні захворювання, тому вам потрібно знати цих «героїв» в обличчя.

Парабени

Парабени — це консерванти, використовувані для збереження свіжості засобів догляду за шкірою, макіяжу і захисту від мікробів. Ці хімічні речовини, використовуються в якості консервантів в косметичних продуктах, навіть починаючи з 1920-х років. Вони містяться в самих різних продуктах, від мила до лосьйонів і макіяжу. Дослідження показують, що вони викликають підвищене виробництво гормону естрогену (жіночого статевого гормону) і порушують репродуктивну функцію і функції мозку.

Деякі дослідження пояснюють, що парабени потрапляють в шкіру і імітують естроген, який викликає надмірний поділ клітин в грудях. В кінцевому підсумку це призводить до раку грудей.

Синтетичні барвники

Синтетичні барвники іноді називають «барвниками кам’яновугільної смоли», оскільки вони виробляються з речовин, які до недавнього часу отримували тільки з кам’яновугільної смоли.

Кам’яновугільна смола складається з вуглеводнів, вуглецю і води. Це густа, темна і в’язка рідина з характерним запахом. Ви шукали більш насичений пігмент помади? Тоді потрібно подумати про те, що входить до складу цих пігментів. Чим більший пігмент, тим вище ймовірність збільшення вмісту кам’яновугільної смоли.

Кам’яновугільна смола також присутня в багатьох наявних у продажу тінях для повік. Синтетичні барвники можуть викликати роздратування шкіри, рак, висипання прищів і СДУГ (синдром дефіциту уваги і гіперактивності).

Вчені радять бути обережними у використанні барвників, як у вигляді порошку, так і у вигляді розчину, особливо в разі тривалого впливу. Слід уникати вдихання порошку, а барвники, що потрапили на шкіру, повинні бути негайно вилучені, щоб запобігти вбирання.

Ароматизатори

Майже всі звичайні засоби по догляду за шкірою та косметичні засоби (навіть «без запаху») містять штучні ароматизатори. Виробники зазвичай вказують на етикетці надпис «аромат» або «парфуми», хоча насправді це може бути коктейль з канцерогенів, алергенів, ендокринних руйнівників і подразників.

Аромати містяться в продуктах по догляду за шкірою, таких як парфуми, зволожуючі креми, шампуні, миючі засоби і кондиціонери. До їх складу входять хімічні речовини, що викликають респіраторні захворювання, шкірні алергії, дерматити та побічні ефекти в репродуктивній системі.

Толуол

Толуол — це нафтохімічний розчинник, який міститься в більшості фарб для волосся і лаків для нігтів. Вони можуть бути небезпечні для вашої імунної системи і можуть нести ризик вроджених дефектів і призвести до раку крові. Утримайтеся від фарб для волосся і лаку для нігтів, якщо ви майбутня мама, так як це може завдати шкоди плоду, що розвивається.

Толуол може впливати на центральну нервову систему людини і викликати втому, головний біль, нудоту і сонливість.

Триклозан

Триклозан — антибактеріальний агент, який колись використовувався в антибактеріальному милі. У 2016 році було заборонено використовувати мило в медичних установах, але воно як і раніше дозволено в особистій косметиці. Триклозан не тільки сприяє виникненню стійких до антибіотиків бактерій, але і є ендокринною руйнівником, і в дослідженнях на мишах було показано, що він сприяє запаленню кишечника і сприяє зростанню пухлин.

Епідеміологічні дослідження продемонстрували, що вплив TCS може мати несприятливі наслідки для здоров’я, оскільки вони виявили кореляцію між підвищеними концентраціями TCS в сечі або крові і шкідливими ефектами.

Свинець

Свинець міститься в губних помадах, підводках для очей, тональних кремах і відбілюючих зубних пастах.

Свинець — це важкий метал, який природним чином міститься в земній корі. Ми вже піддаємося впливу свинцю, що міститься в повітрі, їжі і воді.

Свинець накопичується, і щоденне нанесення косметики з вмістом свинцю потенційно може привести до значного впливу. Вагітні та матері є найбільш вразливою групою населення, оскільки він може проникати через плаценту і грудне молоко, і таким чином впливати на розвиток дитини.

Формальдегід

Формальдегід часто використовується як консервант при догляді за шкірою. Це безбарвний газ, який використовується для запобігання росту бактерій. Формальдегід міститься в лаках для нігтів, засобах для випрямлення волосся, гелях для волосся, затверджувача для нігтів, шампунях, дезодорантах, лосьйонах і макіяжі. Це пов’язано з токсинами розвитку, випаданням волосся, опіками шкіри голови, астмою і нейротоксичностью. При вдиханні формальдегід може викликати запаморочення і ядуха.

І хоча багато брендів, які колись використовували формальдегід як консервант, припинили це робити завдяки великій кількості доказів того, що він небезпечний, існує безліч виробників, які все ще використовують цей матеріал щоб дешево консервувати свою продукцію.

Тальк

Тальк — найм’якший мінерал, зустрічається в природі. Він широко використовується в косметичних продуктах, таких як дитяча присипка, пудра для тіла і обличчя для дорослих, а також в ряді інших споживчих товарів.

Однак тальк безпосередньо пов’язаний з раком яєчників. Це вперше стало приводом для занепокоєння, коли жінка, яка використовувала тальк, вироблений Johnson & Johnson протягом 35 років, померла від раку яєчників. При вдиханні тальк може також викликати пухлину легенів.

Хімічні речовини в сонцезахисних кремах

У сонцезахисних кремах використовуються такі хімічні речовини, як ПАБК, бензофенон, оксибензон і гомосалат. Вважається, що вони поглинають промені UVB для запобігання прямого впливу на шкіру, але вчені попереджають, що вони завдають більше шкоди організму, ніж його захищають. Ці сонцезахисні хімічні речовини руйнують ендокринну систему.А також цей інгредієнт пов’язаний з порушенням гормонів.

При виборі сонцезахисного крему потрібно враховувати безліч чинників. SPF, вплив на навколишнє середовище, токсичні інгредієнти — цих факторів багато.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X