Не захоплюйтеся. Вчені довели, що антибіотики підвищують ризик хвороби Паркінсона

25 листопада 2019, 11:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За даними нещодавно опублікованого дослідження в Гельсінкській університетській лікарні, часте вживання поширених антибіотиків пов’язанае з підвищеним ризиком хвороби Паркінсона.

Найбільш сильні зв’язки були виявлені для антибіотиків широкого спектру дії і тих, які діють проти грибків, відзначають медики.

Час впливу антибіотиків також, здавалося, мав значення. Цей зв’язок може бути пояснений їх руйнівним впливом на кишкову мікробну екосистему.

Відео дня

«Зв’язок між впливом антибіотиків і хворобою Паркінсона відповідає поточній думці, що у значної частини пацієнтів патологія Паркінсона може виникати в кишечнику, за роки до появи типових моторних симптомів Паркінсона, таких як повільність, м’язова недостатність і тремтіння кінцівок. Було відомо, що бактеріальний склад кишечника у пацієнтів з хворобою Паркінсона є ненормальним, але причина була неясна. Наші результати показують, що деякі широко використовувані антибіотики, які чинять сильний вплив на мікробіоту кишечника, можуть бути таким фактором», — говорить керівник дослідницької групи, невропатолог Філіп Шеперянс.

Патологічні зміни, характерні для хвороби Паркінсона, спостерігалися в кишечнику за 20 років до постановки діагнозу. Запор, синдром подразненого кишечника і запальне захворювання кишечника були пов’язані з більш високим ризиком розвитку хвороби Паркінсона.

Раніше було показано, що вплив антибіотиків викликає зміни в мікробіомі кишечника, і їх використання пов’язане з підвищеним ризиком низки захворювань, таких як психічні розлади і хвороба Крона. Однак ці захворювання або підвищена сприйнятливість до інфекції не пояснюють взаємозв'язки між антибіотиками і хворобою Паркінсона.

«Відкриття може також мати значення для практики призначення антибіотиків в майбутньому. На додаток до проблеми стійкості до антибіотиків, призначення антимікробних препаратів також має враховувати їх потенційно тривалу дію на мікробіом кишечника і розвиток деяких захворювань», — наголосили автори роботи.

Можливий зв’язок впливу антибіотиків із хворобою Паркінсона було досліджено з використанням даних, отриманих з національних реєстрів. У дослідженні порівнювався вплив антибіотиків протягом 1998−2014 років у 13 976 пацієнтів з хворобою Паркінсона і порівнювався з 40 697 не схильних до цієї хвороби особами, підібраними за віком, статтю та місцем проживання.

За словами дослідників, найбільш небезпечними можуть бути антибіотики широкого спектру дії і ті, які застосовуються проти анаеробних бактерій і грибків.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X