Штам Дельта. Шість речей, які потрібно знати про найнебезпечніший варіант коронавірусу

31 серпня 2021, 21:00
НВ Преміум

На жаль, COVID-19, як і інші віруси, здатний мутувати, щоб стати більш ефективним і заразнішим для людей.

Дуже заразний штам вірусу SARS-CoV-2 Дельта, який вперше зареєстрували в Індії в грудні 2020 року, тепер є домінуючим штамом в багатьох інших частинах світу.

Варіант Дельта змусив вчених переосмислити стратегії імунізації людей. Йдеться про нові заходи, які повинні підсилити захист від проривного штаму коронавірусу.

Відео дня

На початку цього літа люди почали відчувати деяку надію або, в крайньому разі, обережний оптимізм, що пандемія може відійти на другий план. Проте все ще існувала загроза того, що нові мутації вірусу COVID-19 можуть повернути її, і вона може стати ще сильнішою.

Центри з контролю і профілактики захворювань США (CDC) назвали Дельта більш заразним ніж застуда і грип, також заразність нової мутації коронавірусу порівнюють з Еболою і застудою.

Вчені відзначають, що найбільше поширення випадків і важких наслідків спостерігається в місцях з низьким рівнем вакцинації, і практично всі госпіталізації та смерті відбулися серед нещеплених.

Але в липні 2020 року побоювання вчених з приводу «проривних» інфекцій серед вакцинованих підтвердилися. У зв’язку з цим медики ще раз наголосили на важливості захисних заходів, таких як носіння масок в приміщенні для зниження передачі інфекції.

Слухайте подкаст на цю тему

Ось шість речей, які вам потрібно знати про варіант Дельта.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X