Справжня революція. У США почалися випробування генної терапії раку

8 листопада 2019, 11:38
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені підтвердили, що використання відредагованих CRISPR імунних клітин для лікування онкологічних хворих є безпечним.

Дослідники з онкологічного центру імені Абрамсона при Університеті Пенсільванії вже провели випробування нового підходу на трьох пацієнтах — двох з множинною мієломою і одному з саркомою.

Відео дня

Вчені спостерігали, як відредаговані Т-клітини розширюються і зв’язуються з пухлиною-мішенню без будь-яких серйозних побічних ефектів.

Аналізи крові показали, що CAR-T-клітини прижилися і розмножилися в їх організмі. Про ефективність процедури судити поки рано, оскільки лікарі ще не помітили відповіді пацієнтів на терапію.

«Це випробування в першу чергу стосується трьох питань: чи можемо ми редагувати Т-клітини таким специфічним способом? Чи є отримані Т-клітини функціональними? І чи безпечні ці клітини для введення пацієнтові? Ці ранні дані свідчать про те, що відповідь на всі три питання може бути «так», — сказав головний автор дослідження Едвард А. Штадтмауер, доктор медичних наук.

Підхід в цьому дослідженні тісно пов’язаний з генною терапією CAR-T, яку схвалили для застосування в 2017 році. Вона змінює власні імунні клітини пацієнтів для боротьби з раком, але має деякі ключові відмінності. Дослідники починають з збору Т-клітин пацієнта шляхом взяття крові. Однак замість того, щоб озброїти ці клітини таким рецептором, як CD19, команда спочатку використовує редагування CRISPR / Cas9 для видалення трьох генів.

Перші два редагування видаляють природні рецептори Т-клітин, щоб переконатися, що імунні клітини зв’язуються з правою частиною ракових клітин. Третє редагування видаляє PD-1, природну контрольну точку, яка іноді блокує роботу Т-клітин.

«Наше використання редагування CRISPR направлено на підвищення ефективності генної терапії, а не на редагування ДНК пацієнта», — підкреслюють автори дослідження.

Дослідники говорять, що кількість правок, внесених у кожну Т-клітку, означає, що було створено кілька можливих осередків, і оптимальний і найбільш активний клітинний продукт ще належить визначити. Вони продовжують аналізувати зразки пацієнтів і кажуть, що їм потрібно більш тривале клінічне спостереження для більш точного вивчення цього підходу.

У той час як це дослідження безпеки триває, дослідники говорять, що здійсненність і безпеку, продемонстровані ними до сих пір, дають оптимізм, що цей підхід може бути застосовний в багатьох областях генної терапії.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X