Ще й це. У Бразилії описали незвичайний наслідок коронавірусу

28 липня 2021, 10:14

Згідно зі звітом медиків з Бразилії, важка шкірна інфекція біля орбіти, ділянки навколо ока, може являти собою незвичайне ускладнення COVID-19.

Доктор Вінісіус Алмейда Карвалью і його колеги з Державного університету Лондріна, Парана, Бразилія, описали випадок 28-річного чоловіка, інфікованого COVID-19, у якого розвинувся орбітальний целюліт.

Відео дня

Пацієнт був направлений у відділення черепно-лицевої хірургії з хворобливою прогресуючою пухлиною навколо лівого ока.

За кілька тижнів до цього у пацієнта розвинулося легке захворювання зі стомлюваністю, втратою нюху і смаку. Він не звертався по медичну допомогу, поки у нього не з’явився головний біль і пухлина навколо ока, а також втрата нюху, яка поступово погіршувалася. У місцевому відділенні невідкладної допомоги йому діагностували COVID-19, а також синусит. Однак, незважаючи на антибіотики та інші методи лікування синуситу, біль і набряк на обличчі посилилися — навіть коли симптоми COVID-19 у пацієнта покращилися.

На той час, коли його побачили у відділенні доктора Карвалью, око пацієнта розпухло і щільно закрилося. Комп’ютерна томографія (КТ) показала скупчення рідини, яка чинить тиск на очне яблуко, яке, на щастя, ще залишалося неушкодженим. Комп’ютерна томографія не виявила ознак пневмонії або інших респіраторних захворювань, викликаних COVID-19.

Пацієнту було поставлено діагноз целюліт — серйозна інфекція під шкірою, яка, як передбачалося, поширилася з носових пазух в ділянку очниці. Через небезпеку для очей доктор Карвалью і його колеги виконали екстрену операцію, використовуючи невеликий розріз для зливу рідини і гною.

Відразу після процедури набряк навколо ока зменшився. Пацієнт залишався в лікарні кілька днів, включаючи лікування внутрішньовенними антибіотиками. За кілька тижнів біль і пухлина зникли, і око стало нормально функціонувати.

Хоча COVID-19 переважно вражає легені, також може виникати широкий спектр інших проявів, включаючи захворювання печінки і серця, порушення згортання крові і вплив на імунну систему. У деяких повідомленнях описуються «наслідки» з такими пов’язаними з очима симптомами, як закладеність і сльозотеча, біль в очах і сухість очей.

У попередньому американському документі інфекція носових пазух і флегмона очниці описувалися як «атипові стани», пов’язані з COVID-19. Відомо, що синусит є важливою причиною поширення інфекцій в ділянку орбіти очей.

«Не зрозуміло, чи є SARS-CoV-2 сам по собі фактором, що сприяє патогенезу і розвитку хвороби в цих випадках», — пишуть доктор Карвалью і його колеги.

Раніше НВ писав, що британські лікарі описали випадок з пацієнтом, у якого було два паралічі лицьового нерва — один після першої і другий після другої дози вакцини Pfizer.

На думку авторів дослідження, це «переконливо свідчить» про те, що параліч Белла (параліч лицьового нерва невідомої причини) пов’язаний з вакциною від Pfizer.

«Виникнення епізодів одразу після введення кожної дози вакцини переконливо свідчить про те, що параліч Белла був пов’язаний з вакциною Pfizer-BioNTech, хоча причинно-наслідковий зв’язок не може бути встановлено», — кажуть автори.

Поодинокі епізоди одностороннього паралічу лицьового нерва були зареєстровані під час первинних клінічних випробувань трьох основних вакцин проти COVID-19, схвалених для використання в Великобританії (Pfizer-BioNTech, Moderna і Oxford / AstraZeneca), також були повідомлення про подальші випадки.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X