Страшні наслідки. Третина тих, хто перехворіли COVID-19, страждають від нервового і психічного розладу — дослідження

7 квітня 2021, 11:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Британські вчені вивчили показники захворюваності та відносних ризиків неврологічних і психіатричних діагнозів у пацієнтів протягом шести місяців після зараження COVID-19.

Результати дослідження були опубліковані в науковому виданні Lancet Psychiatry.

Фахівці заявляють, що ризики впливу інфекції на психологічне здоров’я не обмежувалися тільки у пацієнтів, які перехворіли на важку форму коронавірусу.

Відео дня

Варто зазначити, раніше вже були припущення про неврологічні та психіатричні наслідки COVID-19, але для підтвердження цього необхідні були додаткові дані.

Щоб оцінити вплив захворювання на здоров’я мозку, вчені використовували дані понад 236 тисячі пацієнтів.

Експерти оцінили частоту 14 неврологічних і психіатричних розладів через 6 місяців після зараження COVID-19.

Провідний автор з Оксфордського університету Пол Гаррісон заявив, що індивідуальний ризик неврологічних і психіатричних проявів через COVID-19 невеликий, але загальний ефект для населення в межах планети може виявитися «суттєвим».

Більш того, за його словами більшість порушень в діяльності мозку є хронічними.

«Багато з цих станів носять хронічний характер», — сказав він.

Так, серед пацієнтів, що перехворіли коронавірусом, передбачувана частота неврологічного або психіатричного діагнозу в наступні півроку склала більше 30%.

Згідно з даними експертів, у пацієнтів після COVID-19 спостерігалися проблеми з мозковою діяльністю вище на 44%, ніж у тих, хто переніс інші респіраторні захворювання.

Під час дослідження, у 17% осіб зафіксували тривожні розлади, а більше 14% страждали від афективних порушень.

Серед усіх, хто брав участь у дослідженні, діагнози, пов’язані з психічними або нервовими розладами, раніше не спостерігалися у 13%.

Також, частота неврологічних розладів, таких як крововилив у мозок було відзначено у 0,6%, інсульт у 2,1%, деменція проявилася у 0,7%.

Нагадаємо раніше група американських медиків довела, що група крові не є вирішальним фактором при захворюванні COVID-19 і ніяк не впливає на те, в якій формі ви перенесете хворобу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X