Важке дитинство. ВООЗ попередила, що карантин може загострювати проблему дитячого ожиріння

11 травня 2021, 11:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Пов’язаний з пандемією коронавірусу карантин може посилити одну з найбільш тривожних тенденцій сучасності — поширення дитячого ожиріння.

Згідно з дослідженням ВООЗ, яке провели в 36 країнах, кожна третя дитина у віці від 6 до 9 років має надлишкову вагу або ожиріння, пише Eurekalert.

«Надмірна вага і ожиріння безпосередньо пов’язані з небезпечними для життя неінфекційними захворюваннями, такими як серцево-судинні захворювання, діабет і рак. Що ми повинні зробити, щоб зробити майбутнє світлим для прийдешніх поколінь, так це реалізувати політику, засновану на наукових даних, яка може допомогти знизити рівень дитячого ожиріння і водночас пропагувати більш здорове харчування і фізичну активність», — сказав директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге.

Відео дня

Експерти ВООЗ підкреслюють, що стратегії профілактики дитячого ожиріння мають залишатися пріоритетом під час пандемії.

Зазначено, що багатомісячні обмеження призвели до збільшення ваги і серед дорослих.

Раніше НВ писав, що мультисистемний запальний синдром (MIS-C) виникає у дітей через кілька тижнів після зараження коронавірусом, причому іноді й у тих, у яких не було симптомів.

Дослідники оцінили 1733 з 2090 випадків синдрому у людей у віці 20 років і молодше, про які було повідомлено в центри США (CDC) станом на січень, йдеться в статті The New York Times.

Результати показують, що, хоча синдром MIS-C зустрічається рідко, він може бути серйозним. Дані CDC включали лише пацієнтів, які були госпіталізовані. Більше 90 відсотків цих молодих людей зазнали симптоми, що зачіпають як мінімум чотири системи органів, а 58 відсоткам було потрібно лікування в відділеннях інтенсивної терапії.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X