Важке дитинство. ВООЗ попередила, що карантин може загострювати проблему дитячого ожиріння
Пов’язаний з пандемією коронавірусу карантин може посилити одну з найбільш тривожних тенденцій сучасності — поширення дитячого ожиріння.
Згідно з дослідженням ВООЗ, яке провели в 36 країнах, кожна третя дитина у віці від 6 до 9 років має надлишкову вагу або ожиріння, пише Eurekalert.
«Надмірна вага і ожиріння безпосередньо пов’язані з небезпечними для життя неінфекційними захворюваннями, такими як серцево-судинні захворювання, діабет і рак. Що ми повинні зробити, щоб зробити майбутнє світлим для прийдешніх поколінь, так це реалізувати політику, засновану на наукових даних, яка може допомогти знизити рівень дитячого ожиріння і водночас пропагувати більш здорове харчування і фізичну активність», — сказав директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге.
Експерти ВООЗ підкреслюють, що стратегії профілактики дитячого ожиріння мають залишатися пріоритетом під час пандемії.
Зазначено, що багатомісячні обмеження призвели до збільшення ваги і серед дорослих.
Раніше НВ писав, що мультисистемний запальний синдром (MIS-C) виникає у дітей через кілька тижнів після зараження коронавірусом, причому іноді й у тих, у яких не було симптомів.
Дослідники оцінили 1733 з 2090 випадків синдрому у людей у віці 20 років і молодше, про які було повідомлено в центри США (CDC) станом на січень, йдеться в статті The New York Times.
Результати показують, що, хоча синдром MIS-C зустрічається рідко, він може бути серйозним. Дані CDC включали лише пацієнтів, які були госпіталізовані. Більше 90 відсотків цих молодих людей зазнали симптоми, що зачіпають як мінімум чотири системи органів, а 58 відсоткам було потрібно лікування в відділеннях інтенсивної терапії.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.