Фанати рептилоїдів. Психологи розповіли, який тип особистості особливо схильний до теорій змови

24 серпня, 14:10
Конспірологія пов’язана з хворобливою самозакоханістю — вчені (Фото:Nomadsoul1/Depositphotos)

Конспірологія пов’язана з хворобливою самозакоханістю — вчені (Фото:Nomadsoul1/Depositphotos)

Параноїдальність, легковірність, потреба в домінуванні та відчуття унікальності — усі ці якості зустрічаються не лише у прихильників теорій змови, але й у нарцисів.

Міжнародна польсько-британська група дослідників провела аналіз поширених рис характеру у прихильників теорій змови та різних психологічних типів людей.

З'ясувалося, що найбільше збігів було у нарцисів. Саме вони, згідно з висновками вчених, найчастіше вірять у рептилоїдів та масонів.

Відео дня

Психологи з'ясували, що відсутність критичного підходу до інформації, надмірне занепокоєння про власну безпеку, хворобливе самолюбство, схильність до самоствердження за чужий рахунок, властиві фанатам рептилоїдів, також є відмінними рисами нарцисичних особистостей.

На думку дослідників, нарциси також більш схильні до політичної діяльності, що у поєднанні з вірою в теорії змови може бути небезпечним для суспільства.

Подальше вивчення особливостей особистості конспірологів допоможе утримати їх від спроб зайняти високу посаду і вплинути на життя суспільства.

«Найкраще розуміння нарцисичної потреби інвестувати в теорії змови необхідне для розриву зв'язку між цими двома поняттями, — пишуть автори дослідження. — Можливо, необхідно знайти спосіб, який дозволить задовольнити потребу у визнанні, не вплинувши на важливі процеси у суспільстві та державі».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X