Нарешті. У США успішно випробували новий тип ліків для боротьби з мігренню

22 листопада 2019, 11:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Великомасштабне клінічне дослідження припускає, що препарат уброгепант може працювати, коли інші методи лікування мігрені не допомагають.

Тепер препарат повинен бути схвалений Управлінням з контролю за продуктами і ліками США (FDA).

Дослідники виявили, що протягом двох годин після прийому уброгепант може зупинити серйозну мігрень, діючи значно краще, ніж плацебо, і з меншим ризиком, ніж інші ліки.

Відео дня

«Наявність уброгепанта в якості потенційного нових ліків для лікування гострої мігрені забезпечить такі необхідні інновації для захворювання, яке призводить до втрати часу у мільйонів людей», — каже невролог Ричард Ліптон, консультант фармацевтичної компанії Allergan.

Виснажлива мігрень — це більше, ніж просто сильний головний біль, який лікарям набагато важче лікувати. У США понад 38 млн страждають від цього неврологічного захворювання, і дослідження показують, що менше третини задоволені лікуванням.

З 1990-х років клас ліків під назвою тріптани залишаються найбільш популярним видом ліків від мігрені для випадків, коли ліки, що відпускаються без рецепта, просто не працюють. Але хоча тріптани можуть допомогти зменшити біль і запалення, вони також звужують кровоносні судини організму. В результаті ці препарати не є безпечними для людей з високим ризиком серцево-судинних захворювань або інсульту.

Незважаючи на це, протягом довгого часу не було ніяких нових методів лікування гострої мігрені. Фактично, FDA тільки недавно схвалило новий клас ліків, які називаються гепантами, які можуть допомогти зупинити сильні головні болі.

На відміну від триптанів, які націлені на серотонін в мозку, гепанти націлені на молекулу, яка називається пептидом, пов’язаним з геном кальцитоніну (CGRP), який відіграє певну роль при мігрені. Поки що тільки три інгібітора CGRP були схвалені FDA, і всі вони є ін'єкціями. Якщо уброгепант вважатимуть безпечним і досить ефективним, він стане однією з перших пігулок, які здатні запобігти гостру мігрень.

У новому дослідженні уброгепант був випробуваний в двох дозах: 25 мг і 50 мг. При меншій дозі 20,7% учасників заявили, що біль пройшов за дві години і 34,1% позбулися найбільш неприємних симптомів. Більш висока доза показала результат 21,8% і 38,9% відповідно.

«Поточні результати показують, що 50 мг уброгепанту можуть допомогти в досягненні основних цілей лікування при гострому лікуванні мігрені. Механізм дії Ubrogepant може зробити його придатним для людей, які не реагують на доступні в даний час ліки», — відзначають автори дослідження.

Невролог Стівен Зільберштейн, який не брав участі в дослідженні, сказав, що, хоча уброгепанти можуть бути корисні для тих, хто не переносить тріптани, вони не краще і не є чарівним засобом від всіх хвороб. Замість цього краще розглядати уброгепант як новий багатообіцяючий спосіб лікування для частини пацієнтів, яким не підходять інші ліки.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X