Скасовуємо п’ятницю? Південнокорейські вчені пояснили, як надмірне вживання алкоголю пов’язане з розвитком раку

26 серпня, 10:52
Алкоголь збільшує ризик захворіти на рак (Фото:NatashaFedorova/Depositphotos)

Алкоголь збільшує ризик захворіти на рак (Фото:NatashaFedorova/Depositphotos)

Когортне дослідження, в якому взяли участь 4.5 млн осіб, показало, що підвищення дози спиртного, що регулярно приймається, веде до підвищення захворюваності на всі види раку.

Дослідження розпочалося у 2009 році. Учасникам було запропоновано заповнити анкету, в якій були питання про алкогольні звички.

Протягом усього часу спостереження учасники кілька разів проходили скринінг та повторне анкетування. З’ясувалося, що збільшення частоти випадків захворювання на рак безпосередньо пов’язано зі збільшенням вживаного алкоголю.

Відео дня

Також з’ясувалося, що спочатку непитущі респонденти, починаючи споживати алкоголь, показували високу захворюваність на рак шлунку, печінки, жовчного міхура та легень, множинною мієломою та лейкемією.

При цьому і в них, і у тих, хто спочатку лояльно ставився до спиртного, спостерігалася одна тенденція — зниження захворюваності на онкологічні хвороби у разі відмови від алкоголю.

Це дослідження вже зазнало критики через недостатню вибірку — воно проводилося за участю осіб виключно азіатського походження. До того ж, в анкеті було мало питань про інші фактори, які традиційно пов’язані з ризиком раку: харчування та фізичну активність.

Проте результати дослідження, проведеного Сеульським національним університетом, переконливо свідчать про ризик непомірного споживання спиртного.

Його автори сподіваються продовжити роботу у цьому напрямі, розширивши свої висновки.

Раніше японські вчені дійшли висновку, що навіть малі дози алкоголю підвищують ризик розвитку раку.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X