На зло дантистам. Вчені винайшли рідину для відновлення зубної емалі

3 вересня 2019, 17:32
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Китаю розробили рідину, яка імітує процеси мінералізації в організмі і відновлює зовнішній шар зубів.

Поки сотні тисяч людей щодня відвідують стоматологів і платять величезні гроші за лікування своїх зубів, вчені з Китаю винайшли матеріал, який може відновлювати зубну емаль.

Відео дня

Як пише Science Alert, зовнішня захисна оболонка зубів — емаль — є найбільш твердим матеріалом у тілі людини, та її формування відбувається під час біологічної мінералізації речовин і затвердіння протеїнів.

Цей процес відбувається тільки під час формування зубів, але вчені з Чжецзянського університету винайшли метод, який штучно може перезапустити мінералізацію та створення емалі.

Повідомляється, що за допомогою синтезу частинок фосфату кальцію, діаметром всього у 1,5 нм, дослідники в лабораторних умовах вперше виростили 2,8 мкм емалі за 48 годин.

Вчені наносили рідкий гелевий матеріал на зуб, який пожертвував для досліджень один з пацієнтів. У підсумку на ньому вийшла тверда кристалічна плівка, ідентична природному зубної емалі.

«Наша регенерована емаль має ту ж структуру і механічні властивості, що і природна емаль. Ми плануємо навчитися відновлювати зубну емаль без використання пломб, які містять зовсім інші матеріали. Якщо все пройде гладко — ми можемо почати випробування на людях протягом одного-двох років», — розповів автор дослідження Чжаомін Лю виданню Sky News.

Тепер вченим потрібно провести серію експериментів, щоб підтвердити безпеку свого матеріалу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X