Перевір себе. Вчені визначили, які риси особистості впливають на розвиток недоумства
У дослідженні американських медиків вивчалися риси особистості літніх людей і вплив цих рис на стани, які передують деменції.
У науковій роботі був зроблений упор на проблеми з рухами і когнітивну недостатність, які можуть служити ранніми ознаками старечого недоумства.
Автори роботи звернули увагу на п’ять рис особистості - невротизм, екстраверсія, сумлінність, приємність і відкритість — і їх зв’язок з станами, попередніми деменції. Серед 524 дорослих у віці 65 років і старше, які спостерігалися в середньому протягом 3 років, у 38 учасників розвинувся синдром рухового когнітивного ризику (MCR) і синдром легкої когнітивної недостатності (MCI), а ще у 69 розвинувся тільки синдром легкої когнітивної недостатності.
Відкритість була пов’язана з 6% зниженням ризику розвитку MCR, тоді як невротизм був пов’язаний з 6% підвищеним ризиком MCI. При цьому синдромі пам’ять залишається неушкодженою, але одна або кілька інших когнітивних здібностей — таких як мова, візуально-просторові навички або виконавче функціонування — порушені.
Невротизм — це риса особистості, яка характеризується емоційною нестійкістю, тривогою, низькою самоповагою, іноді - вегетативними розладами. Це не синонім неврозу, оскільки невротичні симптоми може виявляти і здорова людина.
Також наголошується, що жодна з рис особистості не була пов’язана з синдромом легкої когнітивної недостатності в цілому або з амнестичним варіантом цього синдрому.
«Хоча необхідні додаткові дослідження, наші результати свідчать про те, що особистісні риси відіграють незалежну роль у ризику або захисту від специфічних синдромів, що передують деменції. З клінічної точки зору ці результати підкреслюють важливість врахування аспектів особистості при оцінці ризику розвитку деменції», — говорить провідний автор, доктор медичних наук Еммелін Ейерс, з Медичного коледжу Альберта Ейнштейна.
Додамо, дослідники з Медичного коледжу Університету Кентуккі виявили, що клас антибіотиків під назвою аміноглікозиди може бути засобом лікування одного з видів деменції.
Лобно-скронева деменція є другою найбільш поширеною деменцією після хвороби Альцгеймера. Зазвичай цей вид старечого недоумства починається у віці від 40 до 65 років і зачіпає лобові і скроневі частки мозку, що призводить до змін поведінки, ускладнень при розмові і письмі і погіршення пам’яті.
Підгрупа пацієнтів з лобно-скроневою деменцією має специфічну генетичну мутацію, яка не дозволяє клітинам мозку виробляти білок програнулін. Хоча ця речовина не повністю досліджена, її відсутність вірогідно пов’язана з захворюванням.
Група на чолі з Гайнінген Чжу, професором кафедри молекулярної і клітинної біохімії Великобританії, виявила, що після додавання аміноглікозидних антибіотиків до нейрональних клітин з цією мутацією клітини почали виробляти програнулін, ігноруючи мутацію.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.