Вчені з’ясували, як фонова музика впливає на вашу роботу. Навіть хороша 🎶

15 лютого 2021, 11:47
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Музика, яка грає під час роботи, знижує робочу пам’ять — вона відволікає і заважає нам обробляти інформацію.

Китайські вчені провели рандомізоване контрольоване дослідження, а його результати виклали в журналі PubMed.

Учасникам експерименту включали різну музику, паралельно збираючи дані електроенцефалограми (ЕЕГ), а також оцінюючи їхню поведінку. Так вчені хотіли заміряти, як саме різна музика впливає на робочу пам'ять — можливість мозку людини тимчасово зберігати необхідну інформацію для обробки найближчим часом.

Відео дня

Так вони довели, що мозок краще працює, коли його не відволікає музика. При цьому, ЕЕГ показало, що рок-музика гірше впливала на робочу пам'ять, ніж класична. Точність відповідей в стані відсутності музики (86%) була вищою, ніж під час прослуховування класичної музики (81%) і рок-музики (79%).

Правда, варто відзначити, що різниця була не такою вже й великою — тобто, фонова музика хоч і заважає зосередитися, але не дуже сильно, і людина все одно зберігає працездатність.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X