Аналогів немає. У Росії заявили про «сибірську» мутацію коронавірусу
У Сибіру виявлені зміни в структурі коронавірусу, які дозволяють говорити про те, що за Уралом формується його новий, мутований варіант.
Коронавірус SARS-CoV-2, який викликає COVID-19, піддався частковій мутації, але вона, ймовірно, не впливає на перебіг захворювання, заявили в Росспоживнагляді.
«Ми бачимо зміни певні в білку і дані заміни, які виявлені в Сибірському регіоні, які дозволяють нам припустити, що в цьому регіоні формується свій варіант з певними мутаціями», — повідомила глава Росспоживнагляду Анна Попова.
Попова додала, що це не означає підвищення небезпеки коронавірусу.
«Ніякі мутації, які ми спостерігаємо на території РФ, не впливають на епідеміологічну значимість <...>. Все, що ми бачимо на території Росії, не посилює збудник, не послабляє збудник, просто ми бачимо дрібні зміни, які в ньому можуть відбуватися», — підкреслила вона.
У пресслужбі Росспоживнагляду пізніше уточнили, що в Сибіру поки немає свого варіанту коронавірусу, в регіоні фіксують лише «окремі види мутації».
До вересня в світі налічувалося кілька тисяч мутацій коронавірусу, проте тільки близько двох десятків з них виявилися стійкими. 93% хворих в світі були заражені двома мутаціями коронавірусу з заміною білка. У жовтні глава Росспоживнагляду заявляла, що всередині Росії вірус майже не мутував.
Раніше НВ писав, що нове дослідження підтверджує, що вірус SARS-CoV-2 мутував, що дозволило йому швидко поширитися по світу, але мутація може зробити вірус сприйнятливим до вакцини.
Медики з США дійшли таких висновків після вивчення штаму коронавірусу D614G, який з’явився в Європі і вже став найпоширенішим в світі.
Дослідження, проведені в Університеті Північної Кароліни (UNC) в Чапел-Хілл і Університеті Вісконсін-Медісон, показують, що штам D614G розмножується швидше і передається легше, ніж вірус китайського походження, який поширився на початку пандемії.
З’ясувалося, що, хоча штам D614G поширюється швидше, в дослідженнях на тварин він не був пов’язаний з більш важким захворюванням, і цей штам трохи більше чутливий до нейтралізації препаратами антитіл.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.