Дуже несподівано. У США запропонували використовувати технології вакцин для загоєння кісток

17 лютого, 13:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
мРНК допоможе лікувати переломи (Фото:Public Domain)

мРНК допоможе лікувати переломи (Фото:Public Domain)

Дослідники з клініки Майо разом із колегами з Нідерландів та Німеччини запропонували використати інформаційну РНК для регенерації кісток.

Ця відома технологія щеплень вже довела свою безпеку при використанні для вакцинації від COVID-19.

Результати дослідження за участю щурів вже опубліковано у науковому журналі Science Advances. Ці результати показують, що матрична РНК може використовуватись у низьких дозах для регенерації кістки без побічних ефектів.

Відео дня

Більш того, якість нової кістки перевершує кістку, сформовану за допомогою рекомбінантного людського кісткового морфогенетичного білка - 2 (BMP-2). Це препарат, який Управління з санітарного нагляду якості харчових продуктів і медикаментів (FDA) раніше схвалило для терапії регенерації кісток.

Дослідники також кажуть, що матрична РНК є хорошим вибором для регенерації кістки, тому що вона може не потребувати повторних доз. Результати показали, що зростання нової тканини, яке відбулося після застосування матричної РНК, біомеханічно перевершувало альтернативний метод і залишалося таким протягом восьми тижнів моніторингу.

Людська кістка розвивається одним із двох способів: прямим утворенням кісткових клітин із клітин-попередників або шляхом ендохондрального окостеніння, при якому спочатку формується хрящ, який потім переходить у кістку. Терапія BMP-2 використовує перший метод, метод матричної РНК використовує другий.

В цілому, дослідники кажуть, що їхня робота доводить, що цей метод «може виліковувати великі сегментарні кісткові дефекти довгих кісток критичного розміру краще, ніж його рекомбінантний білковий аналог».

Дослідники кажуть, що ці результати на щурах обмежені, і необхідні дослідження на великих тваринах, перш ніж цей варіант терапії можна буде розглядати для клінічних випробувань.

Раніше НВ писав, що нове дослідження вчених із Массачусетського технологічного інституту продемонструвало спосіб доставки мРНК у травний тракт за допомогою капсули. Дослідники вказують, що це пероральна система доставки може бути унікальним способом введення мРНК-препаратів безпосередньо в шлунок.

Оскільки наша система травлення заповнена агресивними кислотами, призначеними для розщеплення складних харчових продуктів, пероральні препарати часто потребують захисної оболонки, щоб пройти через шлунок. Деякі ліки, такі як інсулін, необхідно вводити ін'єкційно, поки дослідники щосили намагалися розробити ефективні способи їх перорального введення.

Декілька років тому дослідники Массачусетського технологічного інституту відкрили унікальний метод перорального прийому ліків. Нововведенням стала невелика капсула, вкрита мікроголками. Досягши кишечника, капсула впорскує свій вміст прямо в стінку кишечника, після чого проходить через систему травлення людини.

Тепер, у світлі темпів досліджень мРНК через пандемію COVID-19, дослідники показали, що ця нова система доставки ліків може ефективно працювати з молекулами мРНК.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X