Щороку, як iPhone. Директор Moderna розповів про вакцинацію майбутнього

15 серпня, 09:39
У майбутньому людство побачить новий формат вакцини (Фото:IgorVetushko/depositphotos)

У майбутньому людство побачить новий формат вакцини (Фото:IgorVetushko/depositphotos)

За прогнозами Стефана Банселя, найближчими роками світ побачить вакцину, яка захищатиме від коронавірусу та інших вірусів. При цьому вакцинацію доведеться повторювати щороку.

CEO Moderna порівняв майбутній продукт із iPhone, який можна міняти щороку на нову модель, розроблену за останнім словом техніки.

У своєму інтерв'ю CNN Business він сказав, що найближчими роками компанія зможе створити вакцину, яка захищатиме від різних інфекцій. І, з урахуванням нових і нових штамів, вона потребуватиме оновлення, яке проводитиметься щорічно.

Відео дня

"Ми думаємо, що можемо помістити в один продукт багато мРНК, щоб подбати про всі віруси, - каже він - Ви повинні мати можливість отримувати щорічну бустерну дозу, яка містить мРНК усіх цих вірусів, адаптованих до сезонних штамів, таких як грип, штам COVID тощо».

Розробка та вдосконалення цієї вакцини вимагатиме часу.

"Ось чому я провів аналогію з iPhone: ви не отримуєте кращу з усіх можливих камер в першому iPhone. Але те, що ви отримуєте, вже дуже добре», - сказав він.

Раніше НВ Здоров'я вже писав про подібні ідеї у сфері імунізації населення.

Медики давно замислюються над створенням більш ефективних препаратів для вакцинації, які зможуть захистити від нових штамів. При цьому багато хто вважає, що подібні вакцини мають бути комбінованими — тобто забезпечувати імунітет від кількох захворювань одразу.

У майбутньому людство неминуче зіткнеться з новими інфекціями. Цьому сприятиме глобальне потепління.

При цьому забезпечити швидку масову вакцинацію зараз майже неможливо, як засвідчив досвід нинішньої пандемії. Існуюча модель вакцин, яка потребує кількох доз, ускладнює завдання імунізації. На практиці виходить, що новий штам хвороби з'являється ще до того, як буде організовано стійкий імунітет від попереднього.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X