Австралійські вчені б’ють на сполох — мільйони людей похилого віку можуть отримати невірний діагноз через поганий зір

11 травня, 12:19
Когнітивні тести, засновані на завданнях, для яких потрібен хороший зір, можуть спотворювати результати у чверті людей віком від 50 років. (Фото:David Travis / Unsplash)

Когнітивні тести, засновані на завданнях, для яких потрібен хороший зір, можуть спотворювати результати у чверті людей віком від 50 років. (Фото:David Travis / Unsplash)

Згідно з новим дослідженням, проведеним Університетом Південної Австралії, мільйонам людей похилого віку з поганим зором може бути помилково поставлений діагноз легких когнітивних порушень.

Когнітивні тести, засновані на завданнях, для яких потрібен хороший зір, можуть спотворювати результати у чверті людей віком старше 50 років, у яких є недіагностовані проблеми із зором на зразок катарати або вікової макулярної дегенерації  (ВМД).

Відео дня

Остання хвороба є основною причиною втрати зору у людей похилого віку. Це захворювання не призводить до повної втрати зору, але серйозно впливає на здатність людей читати, керувати автомобілем, готувати і навіть впізнавати людей.

Університет Південної Австралії провів два когнітивні тести для 24 учасників із нормальним зором. Один з них включав завдання на реакцію, в яких потрібен гарний зір, а інший грунтувався на вмінні чітко говорити і висловлювати свої думки.

Використовуючи окуляри для імітації ВМД, учасники набрали набагато менше балів у тесті, що включає завдання на час реакції, ніж без окулярів. На результати другого тесту окуляри впливу не мали.

"Помилковий результат у когнітивних тестах може мати руйнівні наслідки, призводячи до непотрібних змін у житті, роботі, фінансах або соціальних обставинах людини", — говорить Енн Макнамара, яка керувала дослідженням.

Вчені стверджують, що порушення зору часто не враховуються в різних дослідженнях — різні проблеми із зором, про які ніхто не знає, можуть бути у 50% людей похилого віку. Тому дуже важливо, щоб нейродегенеративні дослідники контролювали зір в оцінці когнітивних здібностей людей.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X