Вчені з’ясували, що температура нашого тіла починаючи з ХІХ століття знижується — і вони мають пояснення, чому

30 січня, 09:00
Причиною вищої температури тіла могли бути бактерії (Фото:Jezper/Depositphotos)

Причиною вищої температури тіла могли бути бактерії (Фото:Jezper/Depositphotos)

Згідно з висновками групи дослідників зі Стенфорда, 150 років тому середня температура людського тіла становила 37 °C. Зараз вона нижча і точного пояснення цьому немає. Але є цікава гіпотеза.

Нове дослідження виявило незвичайний ключовий фактор, який може зіграти роль у цьому падінні – це кишкові мікроби.

Вивчаючи дані пацієнтів, госпіталізованих із сепсисом, при якому організм реагує на інфекцію підвищенням температури, а також результати тестів на мишах, дослідники знайшли взаємозв'язок між кишковими бактеріями, зміною температури та загальним прогнозом для пацієнта.

Відео дня

Команда проаналізувала зразки кишкових бактерій, взяті у 116 осіб із сепсисом, і виявила, що їх мікробіота сильно різниться і що ці зміни корелюють зі змінами температури пацієнтів.

Бактерії типу Firmicutes найчастіше викликали високу температуру. Ці бактерії виробляють важливі речовини для росту та здоров'я організму, а також впливають на імунну відповідь та обмін речовин в організмі.

У подальших тестах на здорових мишах з бактеріальним мікробіомом і без нього тварин без бактерій спостерігалася нижча базова температура тіла. Також з'ясувалося, що лікування антибіотиками також знижувало температуру тіла у мишей.

У майбутньому вчені сподіваються провести додаткові дослідження, які допоможуть розробити способи модифікації кишкового мікробіома спеціально для впливу на температуру тіла, що, своєю чергою, може покращити перспективи людей з інфекційними захворюваннями.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X