Оберігайся. Медики створили імплант, який може надовго захистити від ВІЛ

25 липня 2019, 15:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фармацевтична компанія Merck розробила новий імплант, який забезпечує захист від ВІЛ тривалістю до року.

Він призначається для людей з високим ризиком зараження вірусом, повідомляє Science Alert.

Сьогодні люди з високим ризиком зараження ВІЛ можуть вибрати щоденне лікування, зване профілактикою до контакту (PrEP). Це може перешкодити їм заразитися вірусом — зовсім не так, як щоденні протизаплідні таблетки можуть запобігти вагітності.

Відео дня

Але так само, як у деяких людей виникають проблеми, коли вони забувають приймати протизаплідні таблетки кожен день, є шанс, що людина може забути постійно приймати PrEP, що робить ці ліки набагато менш ефективним.

Міжнародна біофармацевтична компанія Merck вважає, що вона знайшла вирішення цієї проблеми: імплант, який поставляє ліки для профілактики ВІЛ на рік, поступово усуваючи потребу в щоденних таблетках.

ВІЛ-імплантат Merck не надто відрізняється від імплантату для контрацепції - він розміром із сірник і розташовується під шкірою в передпліччя людини.

Компанія оголосила результати першого етапу дослідження імпланта, заявивши, що він «добре переноситься» і ефективний для доставки ліків для профілактики ВІЛ. Хоча в випробуванні брали участь всього 12 осіб і тривало воно всього 12 тижнів, Merck заявив в прес-релізі, що результати «обнадіюють».

«Якщо — і я підкреслюю, якщо — якщо в ході більшого дослідження з’ясується, що він постачає рівень препарату, який захищає протягом року, це змінило б нашу гру з ВІЛ», — сказав Директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань Ентоні С. Фаучи, який не брав участі в дослідженні.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X