Маленька смерть. Вчені запропонували новий підхід до лікування раку
Міжнародний колектив вчених з Бельгії та Росії відкрив нові підходи, які збільшують ефективність протиракової терапії.
Крім того, нововведення перешкоджає розвитку нових пухлин в організмі.
Лікування раку — це не просто видалення пухлинних клітин з організму і хіміотерапія. Головне завдання лікарів — домогтися, щоб пухлинні клітини не почали розмножуватися знову і не привели до нового захворювання.
Проєкт під керівництвом професора Гентського університету Дмитра Криська, був присвячений так званій «імуногенній клітинній смерті».
За словами професора Дмитра Криська, особливістю даного дослідження є те, що існуюча протиракова терапія (хіміотерапія, радіотерапія і фотодинамічна терапія) завдає великої шкоди організму в цілому, але стимуляція імуногенної клітинної смерті дозволяє не просто мінімізувати шкоду, але і збільшити ефективність, підключаючи сили організму до боротьби з раком.
«В даному дослідженні було проведено тестування препаратів протипухлинної терапії на основі фотодинамічного впливу, у яких були вивчені нові імуногенні властивості. Можна сказати, що з раком буде боротися не тільки вплив ззовні, але і сам організм, запускаючи реакції адаптивної відповіді», — сказав учений.
У лабораторіях Університету Лобачевського і Гентського університету дослідники вивчили, як речовини накопичуються в клітині, проаналізували типи загибелі клітин і виявили молекулярні механізми явищ, які відбуваються з клітинами в процесі їх загибелі.
«Концепція імуногенної клітинної смерті (ICD) охоплює запрограмовану загибель ракових клітин з подальшим викидом молекул, які сигналізують імунітету про небезпеку. Ми протестували препарати, які вже зараз використовуються в терапії раку, і розширили можливості дії цих агентів», — підкреслив професор Крисько.
За словами вчених, нові результати показали, що фотодинамічна терапія здатна активувати власну імунну відповідь організму.
Ряд експериментів на лабораторних мишах дозволив зробити важливий висновок, що клітинні вакцини з вмираючих ракових клітин захищають мишу від пухлини, не дозволяючи раку розвиватися в організмі.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.