Точніший за тести. Американський лікар назвав новий спосіб виявлення Covid-19

24 квітня 2020, 12:34

Американський лікар швидкої допомоги Річард Левітан розповів про новий спосіб виявлення людей з Covid-пневмонією.

Левітан, який практикує невідкладну медичну допомогу вже 30 років, вважає, що виявляти пацієнтів і лікувати їх більш ефективно можна за допомогою пульсоксиметра, передає The New York Times. Раніше про переваги пульсоксиметра розповідав і український лікар Євген Комаровський.

Відео дня

За його словами, медичний пристрій пульсоксиметр можна купити без рецепта в аптеці. Скориставшись ним, не потрібно чекати тесту на коронавірус в лікарні або кабінеті лікаря.

Пристрій включається однією кнопкою і розміщується на кінчику пальця. Через кілька секунд з'являються два числа: насичення киснем і частота пульсу. Норма сатурації - 94-99%.

«Пульсоксиметри допомогли врятувати життя двох знайомих лікарів швидкої допомоги, завчасно попередивши їх про необхідність лікування. Коли вони помітили зниження рівня кисню, обидва пішли в лікарню і одужали. Виявлення гіпоксії, раннє лікування і ретельний моніторинг, мабуть, спрацювали і для прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона», - каже лікар.

пульсоксиметр (Фото: instagram.com/dr.zmievskaya)
пульсоксиметр / Фото: instagram.com/dr.zmievskaya

Пацієнти з коронавірусом повинні робити пульсоксиметричний моніторинг протягом двох тижнів.

Левітан додав, що люди з кашлем, втомою і лихоманкою повинні робити моніторинг пульсоксиметром, навіть якщо вони проходили тест на коронавірус, або якщо їх тест показав негативний результат, оскільки тести мають точність тільки близько 70%, а пульсоксиметр, на його думку, має більшу точність.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X