В Ізраїлі розробили медичний пістолет у стилі Людини-павука

15 січня 2021, 13:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ізраїльська компанія Nanomedic представила апарат, який замінить традиційні перев’язки. Це медичний пістолет Spincare, який стріляє цілющими нановолокнами, які покривають уражені місця на тілі людини ніби павутина.

Компанія-розробник стверджує, що завдяки цьому медичному пістолету люди з опіками і відкритими ранами зможуть спокійно приймати душ і не обмежувати себе в рухах. Заміна перев’язки може бути досить болючим процесом — пістолет покликаний повністю позбавити лікарів і пацієнтів від бинтів.

Відео дня

Водночас лікарі зможуть оглядати людей, не боячись доторкнутися до рани.

Пістолет Spincare працює за методом електропрядіння — він використовує електрику і спеціальний розчин для створення нановолокон, які «імітують шкіру», пише The Guardian. Це не новий метод, однак розробка Nanomedic є набагато меншою і легшою за аналогічні моделі, тому користуватися пістолетом набагато легше.

Пістолетом вже користувалися ізраїльські медики, а також лікарі в Німеччині і Швейцарії для лікування людей з опіками на обличчі, де великі пов’язки можуть бути обтяжливими.

Британський лікар Балджит Деанса, який спеціалізується на опіках і рубцях, розповів, що розробка ізраїльтян з’явилася під час активних суперечок в медичному співтоваристві про те, чи є традиційний підхід регулярної зміни пов’язок для оцінки ран контрпродуктивним. Деякі спеціальні пов’язки, які вже використовуються лікарями, не вимагають частої зміни.

«Spincare працює за тією ж концепцією — потрібно просто захистити рану, а природа зробить все інше сама. Це просто новий спосіб її застосування, спрощений в деяких моментах», — говорить він.

За його словами, одним з плюсів також є те, що тепер пацієнтам не потрібно вивчати, як правильно зробити собі перев’язку або регулярно їздити до лікаря для мінімізації ризиків: «Ви отримуєте свою систему зброї з лазерним наведенням… ви просто крутите її», — жартує він.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X