Геть маски. У США випустили рекомендації для вакцинованих від коронавірусу

9 березня 2021, 12:17
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Центри з контролю за захворюваннями США (CDC) випустили перший набір рекомендацій для американців, повністю ввели вакцину від коронавірусу.


Згідно CDC, все більше даних свідчить про те, що «У повністю вакцинованих людей менше ймовірність безсимптомної інфекції і ймовірність передачі SARS-CoV-2 іншим».

З огляду на це, в заяві агентства сказано, що повністю вакциновані люди можуть відвідувати будинки з іншими повністю вакцинованими людьми без масок і фізичного дистанціювання. Можна також відвідувати нещеплених людей, якщо серед них немає людей, яким небезпечні важкі захворювання.

Відео дня

Крім того, вакцинованих громадянам дозволяється не здавати тести на COVID-19 і не дотримуватися карантину після контакту із зараженим, якщо у них не виявляються симптоми захворювання.

Ці рекомендації застосовні до немедичних установ. При цьому в заяві наголошується, що вакциновані американці повинні як і раніше носити маски на публіці і зберігати соціальне дистанціювання.

У CDC також попередили, що рекомендації стосуються лише імунітету, отриманого через два тижні після вакцинації, тому люди повинні почекати два тижні, перш ніж слідувати новими рекомендаціями.

Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом оголосив в п’ятницю, що 10 мільйонів людей в штаті отримали принаймні одне щеплення. Число повністю щеплених каліфорнійців, ймовірно, набагато менше.

Раніше НВ писав, що експерти в області охорони здоров’я радили в січня 2020 не відмовлятися від носіння масок після вакцинації.

«Маски та соціальна дистанція повинні зберегтися і в доступному для огляду майбутньому — до тих пір, поки у нас не буде певного рівня колективного імунітету», — говорить доктор Пріті Малані, головний спеціаліст з охорони здоров’я в Мічиганському університеті.

Заходи громадської охорони здоров’я, такі як уникнення скупчення людей, соціальна дистанція і носіння масок, знижують ризик зараження всіма штамами коронавірусу, а також іншими респіраторними захворюваннями.

Наприклад, кількість випадків захворювання грипом по всьому світі різко знизилося з тих пір, як країни почали просити громадян залишатися вдома і носити маски.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X