Допомагає в реабілітації. Марихуана знижує агресивність собак — дослідження

11 лютого 2021, 15:38
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Італійські дослідники провели експеримент і довели, що вживання екстракту каннабідіола (CBD) робить собак менш агресивними по відношенню до людей. В ідеалі це має допомогти в реабілітації тварин після пережитого жорстокого поводження.

Дослідження провели у зв'язку зі зростаючою тенденцією до того, що люди дають екстракт каннабідіола своїм домашнім собакам, щоб допомогти вгамувати біль після лікування або занепокоєння через феєрверки.

Відео дня

Для цього вчені відібрали 24 "найзліших" собаки з притулків для тварин в Римі. Їх розділили на дві групи по 12 особин — перша отримувала м'ясо з оливковою олією, змішаною з екстрактом каннабідіола; друга група отримувала плацебо. Тварини нормально прийняли обидва раціони, пише VICE.

В результаті у собак з першої групи значно впав рівень агресії по відношенню до людей. Водночас вони не ставали менш активними — тобто ефект не можна списати на те, що собаки просто хотіли спати і тому були спокійнішими.

«Наші результати показують, що подібне лікування може бути ефективно використано для поліпшення добробуту собак, що живуть в притулках. Якщо вони стають менш агресивними, то це напевно допоможе поліпшити відносини між собаками і персоналом притулку, — кажуть автори дослідження, опублікованого в журналі Nature.

Подібні експерименти проводяться з 1980-х років, але поки що серед вчених, ветеринарів та рятувальників немає єдиної думки з приводу того, чи варто давати собакам канабідіол.

"Я багато років займаюся порятунком тварин, приділяючи особливу увагу гігантським породам. Я дійсно сподівалася, що канабідіол зможе допомогти, але ні. На жаль, мені довелося повернути багатьох тварин до звичайних ліків. Мій англійський мастиф, у якого було сильне занепокоєння, жахливий артрит і дисплазія, став ще агресивнішим, коли його біль посилився. Каннабідіол нічого не змінив", — розповідає Алісія МакКарті, що працює в притулках для тварин вже понад 10 років.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X