Відновлення органів все ближче. Вчені добилися прориву в регенерації людської шкіри

24 квітня 2021, 08:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Манчестерського університету знайшли новий спосіб відновлювати людську шкіру, зробивши ще один крок до можливості регенерації органів.

Дослідники показали, як можна активувати певні частини ДНК, щоб стимулювати поділ людської шкіри. Два фактори транскрипції (це білки, які зв'язують різні ділянки ДНК) здатні прискорити природний процес ділення клітин шкіри на 20-25%.

Відео дня

Дослідження було опубліковане в журналі Nucleic Acids Research, коротко про нього написало видання Medical Xpress.

Ефект було досягнуто без додавання факторів росту — природних сполук, які зараз використовуються для поліпшення регенерації шкіри, суглобів та інших органів, які часто ушкоджуються.

Замість них вчені використовували сульфорафан — сполуку, яка міститься в брокколі, брюссельській та звичайній капусті. Вона активує зв'язування факторів транскрипції з певними частинами ДНК, які контролюють поділ клітин, і є одныєю з ряду сполук, які можуть так працювати.

Дослідження зосереджено на кератиноцитах, які представляють собою внутрішній зростаючий шар, а також на шарах, розташованих ближче до поверхні шкіри, які також можуть відігравати вирішальну роль в процесі загоєння. Ці шари називають "надбазальними" — і з ними працюють не просто так. Надмірне стимулювання ділення клітин в базальному шарі може створити умови для раку шкіри, але активація надбазального шару може бути «захищеною від раку», уточнюють вчені.

"Зараз, коли тканина стає фіброзною і рубцевою, немає ніякого способу повернути її до повністю функціонального стану. Наша кінцева мета — поліпшити регенерацію функціональної шкіри і, можливо, інших органів з аналогічними ендогенними механізмами", — розповідає доктор Світлана Курінна, яка керувала дослідженням.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X