Жодних чудес, тільки наука. Знайдено спосіб вилікувати рак без хіміотерапії та опромінення

9 червня, 15:06
Інтерлейкіни — частина імунної системи, яка може бути використана для лікування раку (Фото:animaxx3d/depositphotos)

Інтерлейкіни — частина імунної системи, яка може бути використана для лікування раку (Фото:animaxx3d/depositphotos)

Вчені виявили рецептор, здатний активізувати лімфоцити для боротьби зі злоякісними пухлинами.

Вчені Каліфорнійського університету виявили спосіб покращити ефективність Т-клітинної терапії, зробивши її безпечнішою і легко переносимою для пацієнтів.

Зазвичай Т-клітинна терапія проводиться у комбінації з хіміо- або променевою. Останні підвищують її ефективність, надаючи при цьому токсичну дію на організм. Найчастіші побічні ефекти променевої терапії: втома, ослаблення імунної системи, нудота, випадання волосся та проблеми зі шкірою. У разі, якщо пацієнту показане медикаментозне лікування, до цього переліку можуть додатися ще й підвищений ризик кровотеч, проблеми із ШКТ та серцево-судинною системою, порушення роботи нирок та підшлункової залози, перепади настрою.

Відео дня

Американські лікарі вирішили знайти альтернативи травматичній терапії - і в них це вийшло за допомогою власних цитокінів людини. З'ясувалося, що рецептор інтерлейкіну IL-9, що залишається у звичайних умовах неактивним, може істотно підвищити ефективність роботи Т-клітин, фактично послуживши заміною променевої та хіміотерапії.

Синтезований у лабораторії IL-9 вже випробуваний на мишах із раком підшлункової залози та меланомою. Ці захворювання вважаються важковиліковними, але терапія за допомогою рецептора та Т-клітинної терапії дозволила позбавитися пухлин.

У своєму дослідженні вчені відзначили, що цитокін впливає виключно на Т-лімфоцити, необхідні для боротьби з пухлиною, не впливаючи на інші клітини.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X