Вперше у США. Пацієнтці з COVID-19 успішно пересадили легені
В одній з лікарень Чикаго заявили про першу у США пересадку легенів пацієнтці, яка перенесла СOVID-19. Дівчина віком приблизно 20 років не змогла б продовжити жити без нових легенів.
Хірурги з Північно-західної меморіальної лікарні Чикаго успішно пересадили легеню пацієнтці, яка перенесла коронавірусну хворобу.
Медики заявляють, що це перша у США пересадка легенів пацієнту, що переніс COVID-19.
Складну операцію перенесла дівчина віком приблизно 20 років, яка не змогла б продовжити жити без трансплантації нового органу.
Через важкі симптоми COVID-19 пацієнтка останні кілька місяців була під'єднана до апаратів, що підтримували роботу її легенів і серця.
За словами директора програми трансплантації легенів у Північно-західній лікарні Чикаго Анкіта Бхарат, дівчина брала імунодепресанти для лікування COVID-19.
Бхарат передбачає, що з цієї причини у пацієнтки розвинулися вторинні бактеріальні інфекції, які не піддаються лікуванню антибіотиками. Це могло призвести і до сильного пошкодження легенів.
«Інфекції стали причиною появи дивних отворів у легенях. У розрізі вони нагадували швейцарський сир», — говорить Бхарат.
Оскільки легені пацієнтки почали працювати погано — інші органи постраждали через брак кисню, і її під'єднали до апарату штучної вентиляції організму. Такий пристрій додає кисень у кров і допомагає серцю качати її через судини.
Попри нестачу донорських органів у США, через яку десяти тисяч людей стоять у черзі на пересадку, дівчині, котра перенесла COVID-19, знайшли нові легені всього за два дні, — орган трансплантували з тіла людини з мертвим мозком.
Медики кажуть, що знайти донора з відповідним легенями дуже складно, але чужий орган прижився у організмі дівчини, що перехворіла на COVID-19, після складної операції.
Зараз пацієнтка перебуває в свідомості і дихає через спеціальну трубку в трахеї. Анкіта Бхарат пояснює, що інші її органи вже відновилися, але на реабілітацію піде багато часу.
Директор програми трансплантації легенів з Чикаго каже, що у середньому люди з новими дихальними органами живуть близько 9 років, після чого їм знову потрібна пересадка.
Нагадаємо, на початку весни 2020-го про пересадки легенів пацієнта з COVID-19 повідомили у китайській Народній лікарні міста Усі, провінції Цзянсу.
«Операція виявилася ризикованою. Всі хірурги мали залишатися у кімнаті з низьким тиском протягом всієї операції, що було складно витримати як фізично, так і психологічно», — говорили медики з Китаю.
Раніше лікарі з Мічигану заявили про проведення першої у США подвійної пересадки легенів пацієнта, який постраждав від вейпінгу. Трансплантацію, яка тривала 6 годин і 15 хвилин, переніс 17-річний пацієнт.
«Було багато запалень і рубців на додачу до безлічі плям мертвої тканини. І самі легені були настільки твердими і рубцевими, що їх довелося буквально витягувати з грудей. Це зло, з яким я не стикався раніше», — сказав керівник хірургічного відділення Детройтской лікарні імені Генрі Форда.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.