Не впоралися з Омікроном. У США обмежили використання двох препаратів для лікування COVID-19

26 січня, 12:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Омікрон протистоїть двом варіантам лікування (Фото:pixabay.com)

Омікрон протистоїть двом варіантам лікування (Фото:pixabay.com)

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) заявило, що воно скоротить використання двох методів лікування моноклональними антитілами.

Очевидно, ці препарати не працюють проти висококонтагіозного варіанта Омікрон, зазначили урядовці.

Комбіновані препарати бамланівімб/етесевімаб та казирівімаб/імдевімаб, вироблені Eli Lilly та Regeneron, відповідно, показали хороші результати проти більш ранніх варіантів коронавірусу, але тільки третя терапія антитілами, розроблена GlaxoSmithKline, залишилася сильною проти Омікрону.

Відео дня

Національні інститути охорони здоров'я оновили свої рекомендації, щоб рекомендувати клінікам не використовувати перші два методи лікування у пацієнтів з COVID-19 легкого та середнього ступеня тяжкості через їхню знижену ефективність.

"Забезпечення того, щоб медичні працівники, які працюють на передовій, мали кращі інструменти для лікування пацієнтів, є головним пріоритетом для агентства", - заявила доктор Патриція Каваццоні, директор Центру оцінки та досліджень ліків FDA.

Згідно з останніми даними, нова директива обмежує використання продуктів Eli Lilly та Regeneron «тільки у тих випадках, коли пацієнт, ймовірно, був інфікований або піддавався впливу варіанта, сприйнятливого до цих методів лікування».

Ці випадки, ймовірно, будуть рідкісними, оскільки, згідно з федеральними даними, на варіант Omicron в даний час припадає понад 99% випадків у США. Таким чином, «нині ці методи лікування не дозволені для використання в жодних штатах, територіях та юрисдикціях США», - сказала Каваццоні.

Проте це не робить американців, уражених COVID-19, беззахисними.

«Важливо, що є кілька інших препаратів — паксловід, сотровімаб, веклурі [ремдесивір] та молнупіравір — які, як очікується, будуть працювати проти варіанта омікрон, і які дозволені чи схвалені для лікування пацієнтів із COVID-19 легкого та середнього ступеня тяжкості, з високим ризиком прогресування до тяжкої форми захворювання, включаючи госпіталізацію чи смерть», - сказала Каваццоні.

Цікаво, що раніше цього місяця губернатор Флориди Рон ДеСантіс розкритикував адміністрацію Байдена за припинення постачання моноклональних антитіл і наполягав на тому, щоб лікування залишалося широко доступним у його штаті.

"Омікрон - не єдиний існуючий варіант", - сказав ДеСантіс. "І це те, що ми дійсно бачили при застосуванні до пацієнтів з Омікроном, і ми бачили, що симптоми зникли".

Раніше НВ писав, що компанії Pfizer і BioNTech заявили про початок клінічних випробувань вакцини від COVID-19, яка має найвищий ступінь захисту від штаму коронавірусу Омікрон.

У ході дослідження буде проведена оцінка безпеки та рівня імунної відповіді вакцини, як для первинної серії, так і для бустерної дози.

Дослідження проводитиметься на 1420 здорових дорослих віком від 18 до 55 років.

Штам коронавірусу Omicron (B.1.1.529) вперше виявили у Південній Африці 24 листопада 2021 року. Вірус швидко поширився в густонаселеній провінції ПАР Гаутенг. 18 грудня в Україні виявили перший випадок зараження штамом Омікрон (пацієнт уже одужав).

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X