У Великобританії тестують незвичайний спосіб лікування коронавірусу. Як це працює?

20 липня 2020, 13:39
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Британська компанія Synairgen опублікувала перші результати клінічного випробування нових потенційних ліків від коронавируса.

Новий спосіб лікування використовує білок бета-інтерферон, який вдихається пацієнтами з коронавірусом і тим самим стимулює імунну відповідь.

Бета-інтерферон — це білок, який виробляється організмом людини. Він є частиною захисту організму від вірусів. Новий підхід до лікування полягає в тому, що пряма доза білка в легенях викличе сильнішу противірусну відповідь навіть у пацієнтів, імунна система яких вже слабка.

Відео дня

Попередні результати клінічного випробування показують, що лікування скоротило шанси на розвиток у пацієнта важкого перебігу COVID-19, яка, наприклад, вимагає штучної вентиляції легенів, на 79%. Тобто шанс потрапити в реанімацію у тих, хто вже потрапив до лікарні, скорочується в 5 разів.

Фахівці Synairgen стверджують, що дослідження також показало «дуже значне» зниження задухи серед пацієнтів, які отримали лікування. Крім того, середній час, проведений пацієнтами в лікарні, скоротився на третину.

У подвійному сліпому дослідженні брало участь 101 доброволець, які були госпіталізовані в дев’ять лікарень Великобританії з приводу інфекції COVID-19. Ніхто з учасників дослідження не знав, яким пацієнтам було призначено якесь лікування, поки воно не закінчилося.

«Якщо ви знаєте, що ці ліки, у вашого розуму може бути упередженість», — пояснила Сенді Ейткен, одна з медсестер, які вводили новий препарат пацієнтам в лікарні Саутгемптона.

Випробування препарату від Synairgen проходило в рамках програми Accord, прискореної схеми клінічних випробувань, створеної урядом Великобританії в квітні для прискорення розробки нових ліків для пацієнтів з COVID-19. Команда творців Synairgen вважає, що препарат може бути ще більш ефективним на ранніх стадіях інфекції.

Вчений, відповідальний за дослідження, Том Уілкінсон, каже, що якщо результати підтвердяться в більш великих дослідженнях, то нове лікування буде «зміною правил гри». За його словами, дослідження було відносно невеликим, але сигнал про те, що лікування приносить користь пацієнтам, був «надзвичайно сильним».

Раніше НВ писав, що фармацевтична фірма Regeneron оголосила, що вступає в пізні стадії клінічних випробувань препарату для лікування і профілактики COVID-19 на людях.

Препарат, який поки називається REGN-COV2, являє собою коктейль двох антитіл, які блокують «спайковий білок» коронавірусу.

Очікується, що в цьому дослідженні, проведеному спільно з Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань США (NIAID), буде зареєстровано 2000 пацієнтів в США.

«Ми раді співпрацювати з NIAID для вивчення REGN-COV2 в нашому прагненні до подальшого запобігання поширенню вірусу за допомогою коктейлю противірусних антитіл, який може з’явитися набагато раніше, ніж вакцина», — сказав президент Regeneron Джордж Янкопулос.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X