Несподіваний прорив. Популярний препарат зменшив смертність від коронавірусу

16 червня 2020, 18:14
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Британські дослідники заявили, що поширений стероїд дексаметазон, мабуть, є життєво необхідним засобом для лікування коронавірусу.

Ці ліки знизили смертність серед найважчих пацієнтів в ході великого контрольованого клінічного дослідження.

Оксфордські медики, які брали участь в дослідженні під назвою «RECOVERY», заявили, що дексаметазон знижує смертність на третину серед пацієнтів, які перебували на апараті ШВЛ, і на одну п’яту серед пацієнтів, які отримували додатковий кисень. У той же час, ліки не показало ефекту для найбільш здорових пацієнтів.

Відео дня

«Поки це єдиний препарат, який знижує смертність і значно. Це великий прорив», — зазначив професор Пітер Хорбі, який брав участь в дослідженні.

Додамо, що хоча це велике контрольоване випробування, результати були опубліковані тільки в прес-релізі, тобто поки вони не були рецензовані або офіційно опубліковані в науковому журналі.

Оксфордські дослідники заявили, що «зараз працюють над тим, щоб якомога швидше опублікувати повну інформацію».

У проведеному з березня дослідженні брали участь 11,5 тис. аацієнтів з 175 британських лікарень. 2,1 тис. вчасників дослідження отримували дексаметазон, проте вивчалася також ефективність і інших ліків.

До сих пір було показано, що тільки один інший препарат може бути корисний при лікуванні коронавірусу. Цей препарат, ремдесівір, допомагає більш здоровим пацієнтам швидше покинути лікарню, але, схоже, не збільшує шансів на виживання для важко хворих пацієнтів.

Додамо, раніше Управління з нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) анулювало свій дозвіл на використання протималярійних препаратів гідроксихлорохін і хлорохін для лікування COVID-19.

У заяві FDA говориться, що препарати майже не ефективні при лікуванні коронавирусной інфекції.

«Немає підстав вважати, що встановлена і потенційна користь цих препаратів переважує їх встановлені і потенційні ризики», — додали в FDA.

За даними вчених, прийом гідроксихлорохіну пацієнтами з COVID-19 підвищує ризик смерті від коронавірусу. Гідроксихлорохін і хлорохін можуть викликати серйозні серцево-судинні захворювання, а також інші ускладнення у пацієнтів з COVID-19.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X