Почалося. Вчені вперше випробують на людях ліки, створені штучним інтелектом

3 лютого 2020, 17:27
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Британський стартап Exscientia і японська фармацевтична компанія Sumitomo Dainippon Pharma за допомогою штучного інтелекту створили нові ліки, які зазнають в березні 2020.

На розробку препарату, призначеного для лікування одного із психічних розладів, пішло менше року.

Препарат, який призначений для лікування обцессивно-компульсивного розладу, був створений з використанням систем штучного інтелекту від оксфордської біотехнологічної компанії Exscientia. У той час, як зазвичай потрібно близько чотирьох з половиною років, щоб отримати ліки, в Exscientia заявили, що використання інструментів штучного інтелекту скоротило цей термін до 12 місяців.

Відео дня

Препарат, відомий як DSP-1181, був створений з використанням алгоритмів для просіювання потенційних сполук, і звірки їх з величезною базою даних параметрів, включаючи генетичні фактори пацієнта.

Виконавчий директор Exscientia професор Ендрю Хопкінс назвав випробування «ключовим моментом у відкритті ліків» і зазначив, що для пошуку відповідних молекул для ліків необхідні «мільярди» рішень, що робить їх можливе створення «величезним» проривом.

Розробники говорять, що перевага штучного інтелекту в пошуку ліків в тому, що він не має упередженості. Завдяки цьому його можна використовувати для пошуку ліків від будь-яких хвороб. Розробники прогнозують, що до кінця десятиліття нові ліки можуть бути створені штучним інтелектом.

У той же час, вченим треба буде розв’язати деякі етичні проблеми, наприклад: Хто буде встановлювати правила використання штучного інтелекту в дослідженнях ліків.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X