Не горілка. У Росії заявили про створення ліків від коронавірусу

29 березня 2020, 14:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Федеральне медико-біологічне агентство РФ представило ліки для боротьби з вірусом COVID-19. Препарат заснований на антималярійних ліках, і раніше про застосування такої ж речовини заявляли в США.

Поки провідні лабораторії в різних країнах розробляють вакцину від коронавірусу і заявляють, що вона буде не раніше, ніж у 2021-му, інші фармацевти намагаються знайти речовини, які можуть допомогти організму подолати вірус.

Відео дня

Про одну з таких нещодавно заявили в Росії: Федеральне медико-біологічне агентство (ФМБА) представило «препарат для лікування коронавірусу».

Керівник ФМБА Вероніка Скворцова каже, що нові ліки блокують запальні процеси, які викликає вірус COVID-19.

Препарат заснований на антималярійних ліках «Мефлохін», які пригнічують імунітет і дозволяють боротися з патогенами.

Російські фармацевти додали до антималярійного Мефлохіну антибіотики, які нібито перешкоджають розвитку хвороби і контролюють концентрацію противірусної речовини у крові.

Скворцова впевнена, що такий препарат можна використовувати для лікування пацієнтів з коронавірусом різного ступеня тяжкості.

Цікаво, що кілька тижнів тому Управління з нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) США схвалило використання аналогічного препарату для лікування пацієнтів з COVID-19.

Ліки, які дозволили застосовувати в Штатах, засновані на антималярійному імунодепресанті гідроксихлорохін (плакеніл) і антибіотику азитроміцин (зітромакс).

Про ефективність такої суміші у лікуванні коронавірусу заявила група вчених із Франції, після чого президент США Дональд Трамп назвав ці ліки «однією з найбільш значних змін в історії медицини».

Однак медики з інших країн говорять, що дослідження французьких вчених про плакеніл та зітромакс має ряд неточностей, і людям не варто самостійно лікуватися цими препаратами, поки фахівці не підтвердять їх безпеку.

Після дозволу застосування цих ліків в США влада Нігерії повідомила про як мінімум три випадки отруєння гідроксихлорохіном в найбільшому місті країни — Лагосі.

Деякі джерела видання CNN також заявили, що вартість цього препарату в аптеках нігерійського мегаполісу зросла з 50 центів до $2,8.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X