Не спрацювало. У Китаї спростували користь популярних препаратів для лікування коронавірусу
Китайські вчені виявили, що противірусний препарат «Арбідол», а також комбінація «Лопінавір / Ритонавір» (LPV / r) не ефективні для лікування легкої або середньої форм COVID-19.
За даними авторів роботи, жоден з препаратів не покращує клінічний результат пацієнтів, госпіталізованих з легкими або помірними випадками захворювання, в порівнянні зі звичайною підтримуючою терапією.
«Ми виявили, що ані лопінавір / ритонавір, ані арбідол не можуть поліпшити клінічні результати для пацієнтів і що вони можуть викликати деякі побічні ефекти. І хоча розмір вибірки невеликий, ми вважаємо, що він все ж може дати змістовні рекомендації для правильного застосування LPV / r або арбідолу при COVID-19», — говорить старший автор роботи Лінхуа Лі, заступник директора Центру інфекційних хвороб Восьмої народної лікарні в Гуанчжоу.
Дослідники вирішили вивчити LPV / r і арбідол, тому що антивірусні препарати були обрані в якості кандидатів для лікування COVID-19 в документі, випущеному 19 лютого 2020 року Національною комісією охорони здоров’я Китаю, на основі клітинних тестів in vitro та попередніх клінічних випробувань.
Інші дослідники вже виявили, що LPV / r не покращує результати для пацієнтів з тяжкою формою COVID-19. «Важливо знати, чи ефективний лопінавір / ритонавір для легких / помірних випадків із застосуванням COVID-19. Якщо це так, ліки можуть запобігти легким / помірним захворюванням від погіршення», — говорить Лі.
У дослідженні взяли участь 86 пацієнтів з легким і середнім ступенем тяжкості COVID-19, 34 з яких були випадковим чином призначені для прийому LPV / r, 35 — для арбідолу і 17 — без противірусних препаратів в якості контролю. Всі три групи показали подібні результати на 7 і 14 день, без відмінностей між групами в показниках зниження температури, полегшення кашлю або поліпшення комп’ютерної томографії. Пацієнти в обох групах препаратів відчували побічні ефекти, такі як діарея, нудота і втрата апетиту протягом періоду спостереження, в той час як в контрольній групі не було явних побічних ефектів.
«Наші результати показують, що ми повинні ретельно обміркувати, перш ніж використовувати ці препарати», — говорить Лі.
Додамо, представники Чиказького університету заявили про успішне клінічне випробування експериментальних ліків для COVID-19. Піддослідним ввели препарат ремдесівір, який раніше використовували для лікування вірусу Ебола.
Незважаючи на те, що зараз немає офіційно затвердженої терапії для лікування COVID-19, яка може викликати пневмонію і привести до летального результату, раніше у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявляли, що ремдесівір «може допомогти в лікуванні коронавірусу».
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.