Несподіваний поворот. Коронавірус запропонували лікувати засобом від печії

28 квітня 2020, 10:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У США проводяться клінічні випробування фамотидина, активного інгредієнта ліки від печії Pepcid, і результати можуть з’явитися в найближчі кілька тижнів.

Про проведення досліджень заявив доктор Кевін Трейсі, президент Інституту медичних досліджень ім. Файнштейна в Нью-Йорку.

187 пацієнтів були включені в клінічне дослідження, і інститут планує розширити це дослідження на 1200 осіб.

Відео дня

«В історії медицини є багато прикладів, коли ліки, призначені для однієї мети, мали вплив на інше захворювання. Якщо фамотидин працює - і це „якщо“ дуже важливо — його буде легко використовувати в широкому масштабі. Це універсально і недорого», — сказав Кевін Трейсі.

Але він наголосив, що це може не спрацювати.

«Ми не знаємо, чи принесе це якусь користь. Ми дійсно цього не робимо. Клянуся, що не знаємо. Люди сподіваються на що завгодно. Але нам потрібно провести це клінічне випробування», — наголосив учений.

Він також заявив, що пацієнти, які беруть участь в дослідженні, перебувають в лікарні і приймають великі дози внутрішньовенно. Ці дози приблизно в дев’ять разів більше, ніж звичайні при печії.

«Ви не повинні йти в аптеку і скуповувати ліки від печії», — сказав медик.

Трейсі і його колегам прийшла в голову ідея вивчити фамотидин після того, як було відмічено, що деякі пацієнти в Китаї, що приймають препарат, відчуваються краще, ніж пацієнти, які не вживали препарат.

Він сказав, що дослідження на китайських пацієнтах ще не були опубліковані, але доктор Майкл Каллахан, фахівець з інфекційних захворювань в Массачусетській лікарні загального профілю, який працював з пацієнтами з коронавірусом в Китаї, зауважив, що деякі люди з більш низькими доходами виживають краще, ніж більш заможні люди, у яких також була печія.

Коли Каллахан і китайські лікарі придивилися, вони виявили, що багато людей з більш низькими доходами вживали фамотидин, тоді як більш заможні пацієнти, зазвичай, приймали інше, більш дорогі ліки.

За словами Трейсі, на додаток до спостереження за пацієнтами в Китаї, Alchem ​​Laboratories з Флориди використовувала комп’ютерну модель для складання списку наявних ліків, які можуть боротися з коронавірусом, і фамотидин виявився у верхній частині списку. Він сказав, що це тому, що теоретично структура фамотидина така, що він може зупинити реплікацію, тобто розмноження вірусу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X