Американські вчені створили ліки від коронавірусу з морських водоростей. Вони виявилися ефективнішими за ремдесивір

26 липня 2020, 07:50
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У тесті на противірусну ефективність екстракт з їстівних морських водоростей значно перевершив ремдесивір, препарат, який зараз використовують для боротьби з COVID-19.


Ця речовина, фукоїдан RPI-27, є своєрідною пасткою, яка не дає коронавірусу розмножуватися в клітинах людини.

Спайковий білок на поверхні вірусу SARS-CoV-2 фіксується на рецепторі ACE-2, молекулі на поверхні людських клітин. Вірус впроваджує свій власний генетичний матеріал у клітину, змінюючи клітинний механізм для виробництва нових вірусів. Але вірус можна так само легко переконати прив’язати до молекули-приманки, яка пропонує аналогічну форму. Нейтралізований вірус буде спійманий у пастку і зрештою природним чином зруйнується.

Відео дня

Попереднє дослідження показало, що ця техніка приманки працює для уловлювання інших вірусів, зокрема денге, зіка та грип А.

«Ми вчимося блокувати вірусну інфекцію, і це знання, яке нам знадобиться, якщо ми хочемо швидко протистояти пандеміям. Реальність така, що у нас немає хороших противірусних препаратів», — сказав Джонатан Дордік, провідний дослідник і професор хімічної і біологічної інженерії в Політехнічному інституті Ренсселера.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X