Побічний ефект. Ліки від діабету допомогли при захворюваннях серця

29 вересня 2020, 09:54
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дві нові групи ліків, що призначаються в першу чергу для лікування діабету 2 типу, можуть значно знизити ризики, пов’язані з серцевими захворюваннями.

Ці речовини, які називаються інгібітори SGLT2 і агоністи рецепторів GLP-1, допомагають також при хронічних хворобах нирок, визнали медики з США.

Грунтуючись на аналізі клінічних випробувань, проведених до березня 2020 року, група провідних експертів в області діабету, серцевої недостатності, захворювань нирок і захворювань обміну речовин вважає, що ці ліки слід розглядати не тільки як засоби для людей з діабетом 2 типу, але і як засоби для захисту від хвороб серця і нирок.

Відео дня

У заяві Американської кардіологічної асоціації розглядаються дані декількох великих міжнародних рандомізованих контрольованих випробувань двох класів препаратів для контролю рівня цукру в крові. Зведені результати випробувань показали, що інгібітори SGLT2 і агоністи рецепторів GLP-1 можуть безпечно і значно знизити ризик серцево-судинних подій і смерті, зменшити кількість госпіталізацій і сповільнити прогресування хронічного захворювання нирок.

«Підхід до спільного лікування серед лікарів первинної медико-санітарної допомоги та фахівців з діабету, кардіології та захворювань нирок, який, при наявності показань, включає лікування цими двома класами ліків, може дати пацієнтам більше років без хвороб серця і нирок і значно збільшити виживаність людей », — сказав доктор медицини Джанані Рангасвамі, доктор медицини, доцент кафедри досліджень в медичному центрі Ейнштейна в Філадельфії.

Хронічна хвороба нирок (ХХН) є поширеним довгостроковим ускладненням діабету 2 типу і являє собою серйозну проблему суспільної охорони здоров’я в США. Двома основними причинами хронічного захворювання нирок є діабет 2 типу та гіпертонія.

Більшість пацієнтів з термінальною стадією захворювання нирок мають діабет 2 типу, а люди з діабетом 2 типу мають підвищений ризик високого кров’яного тиску, серцево-судинних захворювань (ССЗ), включаючи серцеві напади та серцеву недостатність, і інсульту.

У науковому заяві міститься докладний практичний посібник для медичних працівників по виявленню та лікуванню пацієнтів, яким можуть допомогти препарати з інгібітором SGLT2 і агоністи рецепторів GLP-1.

Додамо, агоністи рецепторів GLP-1 отримали початкове схвалення FDA для використання для контролю глікемії в 2005 році, а інгібітори SGLT2 були схвалені в 2013 році для лікування людей з діабетом 2 типу.

Ліки цих двох класів діють по-різному: інгібітори SGLT2 знижують рівень цукру в крові, змушуючи нирки виводити цукор з організму з сечею. Дослідження ліків цього класу показали, що вони також можуть знизити ризик серцевої недостатності, уповільнити прогресування хронічного захворювання нирок і знизити ризик смерті від серцево-судинних захворювань.

Агоністи рецепторів GLP-1 працюють, моделюючи функції природних гормонів організму, які допомагають знизити рівень цукру в крові після їжі. Доведено, що препарати цієї групи знижують ризик серцевого нападу, ішемічного інсульту і / або смерті від серцево-судинних захворювань.

«Найважливіше питання, яке необхідно вирішити в майбутньому, — це фактичне впровадження цих ліків в клінічну практику», — сказав Рангасвамі.

Раніше НВ писав, що британські дослідники змоделювали очікувану тривалість життя у людей з діабетом і без нього. Середня людина з діабетом 1 типу (ЦД1) буде жити на 8 років менше, а люди з діабетом 2 типу (ЦД2) — на 2 роки менше.

Різниця між загальною очікуваною тривалістю життя для всіх зареєстрованих груп населення з розбивкою за віком і статтю з діабетом 1 і 2 типу та еквівалентної групи населення без діабету дала загальне «втрачене кількість років життя» (LLY).

Дослідники взяли дані 6165 лікарів загальної практики, які обслуговують 41,3 млн осіб, з яких 217000 були зареєстровані в реєстрі як люди з діабетом 1 типу та 2,50 мільйона — в реєстрі ЦД2. У моделі «середній» людина з СД1 (вік 42,8 року) має очікувану тривалість життя 32,6 року (доживає до 75,4 років) в порівнянні з 40,2 року (доживає до 83,0 років) в популяції, що не страждає на діабет того ж віку, що відповідає втраті приблизно 7,6 років життя.

Модель показала, що «середній» людина з ЦД2 (вік 65,4 року) має очікувану тривалість життя 18,6 року (доживе до 84,0 років) в порівнянні з 20,3 року (доживши до 85,7 років) для людей без діабету, що відповідає втраті 1,7 року життя. У порівнянні із середнім LLY для чоловіків, середній LLY на людину було на 21% вище для жінок з СД1 і на 45% вище для жінок з ЦД2.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X