Лінь ні до чого. Вчені визначили, чому одні люди можуть спати менше за інших

3 листопада 2019, 09:34

Вчені з США виявили ген, який дозволяє деяким людям спати 4−5 годин на добу без шкоди для здоров’я. Цей ген вживили в організм мишей, і результат підтвердився.

Нейробіологи з Університету Південної Каліфорнії в Сан-Франциско виявили ген, який дозволяє людям спати мало без шкоди для здоров’я. Вчені дослідили організми батька і сина, які сплять всього по 4−5 годин на добу, і при цьому у них немає ніяких негативних фізичних і когнітивних ефектів.

Відео дня

Виявилося, що справа в гені NPSR1, який кодує білок, що має безпосереднє відношення до регуляції сну і активного стану організму. Повідомляється, що цей ген зустрічається лише у однієї з чотирьох мільйонів осіб.

Щоб дослідити функції цього гена, вчені вживили його в організм мишей. Тварини також почали менше спати, і при цьому у них не порушувалася пам’ять, що часто буває під час порушень сну.

«NPSR1 не тільки сприяє короткого сну, але і запобігає проблеми з пам’яттю, які зазвичай стають результатом депривації сну. Це перший виявлений ген, який захищає від одного з багатьох несприятливих наслідків нестачі сну», — пишуть автори дослідження.

У перспективі, відкриття цього гена може допомогти в лікуванні порушень сну за допомогою створення медичних препаратів на його основі.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X