У Канаді розглядають повну декриміналізацію всіх наркотиків в одному з великих міст

29 січня 2021, 11:53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міністерство охорони здоров’я Канади розглядає запит Ванкувера про декриміналізацію всіх наркотиків. Він може стати першим містом у країні, де зберігання речовин не буде вважатися злочином.

«Це ще одна обнадійливий і важливий крок на шляху до повного впровадження орієнтованого на здоров’я підходу до вживання психоактивних речовин в місті Ванкувер», — заявляє мер у своєму пресрелізі.

Відео дня

Міська рада Ванкувера одноголосно проголосувала в листопаді минулого року за запит на офіційне звільнення від федерального уряду, який би дозволив місту декриміналізувати зберігання невеликих кількостей всіх наркотиків — від метамфетаміну до героїну. МОЗ Канади може роздумувати над запитом як кілька тижнів, так і протягом декількох місяців.

Як саме буде працювати декриміналізація у Ванкувері — поки що точно невідомо. Кінцева стратегія буде розроблена після консультацій різних експертних і урядових груп. Захисники наркополітики та наркологи кажуть, що Ванкувер повинен проводити т.зв. «повну декриміналізацію», яка виключила би будь-яке кримінальне переслідування — як це раніше реалізували в Португалії.

Там вважають це одним із способів знизити смертність від передозувань, рівень якої стрімко збільшується, через вуличні наркотики, які зазвичай досить низької якості, пише VICE.

Про декриміналізацію і навіть легалізацію як однин з методів боротьби з передозуванням і смертністю від наркотиків в останні роки говорять все частіше. Інші канадські міста активно стежать за розвитком ситуації і також готуються подавати свої запити.

Наприклад, Монреаль вже планує піти по шляху Ванкувера і також попросити у федерального уряду повне скасування кримінальної відповідальності за звичайне зберігання наркотиків.

Федеральна прокуратура вже розіслала своїм співробітникам нові керівництва, в яких рекомендувала менше звертати увагу на справи, що стосуються простого зберігання наркотиків для власного вживання і більше — на «серйозні справи». Також прокурорам радять не карати звичайних людей тюремними термінами і замість цього придумувати «альтернативні методи» покарання.

Однак прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо неодноразово заявляв, що не підтримує декриміналізацію і що основну увагу слід приділяти більш безпечним програмами допомоги наркозалежним. Експерти запевняють, що ці два підходи — декриміналізація і програми допомоги — повинні розвиватися одночасно.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X