Ні, не Нідерланди. Перша країна в Європі легалізувала вирощування канабісу вдома

22 жовтня 2021, 15:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Люксембург дозволить жителям вирощувати марихуану (Фото:REUTERS / Blair Gable /)

Люксембург дозволить жителям вирощувати марихуану (Фото:REUTERS / Blair Gable /)

Дорослим у Люксембурзі буде дозволено вирощувати до чотирьох рослин канабісу у своїх будинках або садах для особистого користування.

Новий закон зробить Велике Герцогство Люксембург першою країною в Європі, яка легалізувала виробництво і споживання цієї речовини.

Заява, зроблена в п’ятницю урядом Люксембургу, «внесло фундаментальні зміни в підхід країни до використання і вирощування канабісу в рекреаційних цілях».

Відео дня

Згідно з новим законодавством, люди у віці 18 років і старше зможуть на законних підставах вирощувати до чотирьох рослин канабісу на одне домогосподарство для особистого користування.

Торгівля насінням також буде дозволена без будь-яких обмежень на кількість або рівні тетрагідроканабінола (ТГК), основного психоактивного компонента. Уряд заявив, що можна буде купувати насіння в магазинах, імпортувати його або купувати в Інтернеті.

Також в уряду країни є плани дозволити внутрішнє виробництво насіння з комерційною метою, але плани зі створення як національного виробничого ланцюжка, так і регульованого державою розподілу були відкладені через пандемію Covid-19.

Міністр юстиції Сем Тамсон сказав, що зміна закону про внутрішнє виробництво та споживання було «першим кроком». Місце вирощування чотирьох рослин буде обмежено звичайним місцем проживання, в приміщенні або на відкритому повітрі, на балконі, терасі або в саду.

Законодавча заборона на споживання і транспортування канабісу або продуктів канабісу в громадських місцях буде зберігатися, а торгівля канабісом або іншими продуктами канабісу, крім насіння, як безкоштовно, так і за плату, залишається забороненою.

Однак відповідно до пом’якшення закону споживання і транспортування кількості до 3 грамів більше не вважатиметься кримінальним злочином, а буде класифікуватися як проступок.

«Вище трьох грамів нічого не зміниться, ви будете вважатися дилером», — сказав Тамсон. «Нічого не змінюється і для водіїв легкових автомобілів: як і раніше нульовий допуск».

У Нідерландах, країні, яка у багатьох асоціюється з розслабленим ставленням до вживання канабісу, його використання в рекреаційних цілях і зберігання формально незаконні. В той самий час у країні є «політика толерантності», або gedoogbeleid, згідно з якою рекреаційне використання канабісу в основному допускається.

Раніше НВ писав, що у вересні прихильники легалізації марихуани в Італії заявили, що зібрали за сім днів 500 тисяч підписів на користь проведення референдуму про лібералізацію використання канабісу.

Тепер підписи повинні бути офіційно перевірені. Швидше за все, референдум відбудеться в наступному році.

На референдум будуть винесені питання про легалізацію вирощування марихуани для особистого використання і пом’якшення санкцій за інші злочини, пов’язані з канабісом. Зокрема, пропонується скасувати тюремне ув’язнення за продаж невеликих кількостей наркотику.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X