Лікуємо алкоголізм наркоманією. Вчені довели, що кетамін знижує тягу до спиртного

30 листопада 2019, 14:51
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники у Великобританії виявили, що одноразовий прийом кетаміну може допомогти любителям алкоголю скоротити споживання спиртного.

Вчені впевнені, що за допомогою наркотику можна «переписати» спогади людини, пов’язані зі спиртним.

Дослідники прагнули зруйнувати спогади про неадаптівні нагороди, які мають вирішальне значення для наркоманії та алкоголізму.

Відео дня

«Ми виявили, що після дуже швидкого і простого експериментального лікування алкоголіки відчували довгострокове поліпшення», — сказав провідний автор дослідження, доктор Раві Дас.

«Навчання лежить в основі того, чому люди стають залежними від наркотиків чи алкоголю. По суті, наркотик захоплює вбудовану в мозок систему навчання винагороді, так що ви в кінцевому підсумку пов’язуєте з навколишнім середовищем тригери з наркотиками. Це викликає перебільшене бажання прийняти наркотик», — пояснив доктор Дас.

У дослідженні взяли участь 90 чоловік, які надавали перевагу пиву. Вони були сильно питущі, але не мали формального діагнозу алкогольного розладу і не зверталися за лікуванням. В середньому вони пили 74 одиниці алкоголю на тиждень, що еквівалентно приблизно 16 літрам пива — в п’ять разів більше рекомендованого ліміту.

Учасникам дали склянку пива і сказали, що вони можуть випити його після виконання завдання. Вони оцінювали своє бажання випити і їм показували зображення пива та інших напоїв, в той час як оцінювали їх очікуване задоволення. У перший день дослідження, щоб встановити прагнення до алкоголю, їм було дозволено пити пиво, але на другий день пиво було несподівано відібрано.

Відомо, що несподіване видалення очікуваного винагороди є ключовим фактором для дестабілізації відновленої пам’яті винагород. Зазвичай мозок піддається активному процесу відновлення і збереження пам’яті. Однак кетамін запобігає цьому процесу повторного відтворення, оскільки блокує рецептор у мозку, який необхідний для відновлення пам’яті.

У ключовий день одна третина учасників дослідження отримувала укол кетаміну після того, як у них відібрали пиво. Іншій групі дали плацебо, в той час як третя група просто отримувала кетамін без психологічного стимулу.

Результати експерименту, який тривав 10 днів, виявилися успішними. Як з’ясувалося, у людей, яким давали кетамін в поєднанні з психологічним втручанням, значно знизилося бажання випити в порівнянні з іншими учасниками дослідження. Ефект зберігався протягом дев’яти місяців спостереження.

Дослідники також провели аналізи крові і виявили, що лікування було більш ефективним у людей, у яких було більше кетаміну їх крові, показуючи, що більш висока доза могла привести до більшого поліпшення.

Старший автор дослідження професор Сунджів Камбой сказав: «Кетамін є безпечним, поширеним препаратом, який вивчається для різних психіатричних застосувань, включаючи депресію, в той час як інші дослідники також вивчають інші способи, які можуть допомогти у вирішенні проблем з вживанням алкоголю. Перевага нашого дослідження, поряд з вираженим довгостроковим впливом на вживання алкоголю, полягає в тому, що воно грунтується на глибокому розумінні того, як ліки діють в мозку».

Додамо, ще в 2016 році дослідники виявили, що одна чарка спиртного включає той же біохімічний механізм, що і так звані «швидкі» антидепресанти, наприклад — кетамін.

Дослідники з Техасу вводили алкоголь мишам. З’ясувалося, що етиловий спирт має антидепресивну і протитривожну дію і цей ефект триває після виведення препарату з організму. Такий же ефект спостерігається і при прийомі кетаміну: симптоми депресії знижуються в цьому випадку на термін до двох тижнів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X