Опіки і старіння. Вчені розповіли про небезпеку вейпінгу для шкіри

5 лютого 2020, 18:22
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У журналі Американської академії дерматології опублікували дослідження, результати якого підтвердили — куріння електронних сигарет шкодить шкірі.

Зокрема, вейпінг може викликати опіки і контактний дерматит, вважають вчені.

Наприклад, в 2015—2017 роках в відділеннях невідкладної допомоги в США проходили лікування близько 2035 чоловік з травмами, викликаними електронними сигаретами, що більш ніж в 40 разів перевищує кількість опіків, пов’язаних з вейпінгом, про які повідомлялося в період з 2009 по 2015 роки.

Відео дня

«Дефектні або несправні електронні сигарети можуть перегрітися і або вибухнути, або згоріти», — сказав старший автор дослідження доктор Курт Ашак, дерматолог з Університету Іллінойсу в Чикаго.

«Це може викликати досить значний опік, при якому ви втратите хоча б верхній шар шкіри, якщо не більше», — сказав він. Як показали результати дослідження, вибухи пристроїв також стали причиною втрати зубів.

Ашак додав, що хімічні речовини, що містяться в пристроях вейпінгу, також викликають проблеми зі шкірою у деяких користувачів.

Деякі люди мають алергію на пропіленгліколь, який використовується в якості основи для більшості електронних рідин. У цих людей може з’явитися висип від впливу електронних сигарет.

Дослідники вважають, що нікель, що міститься в нагрівальному елементі пристрою, також може викликати висипання. Випадки, які описані в роботі, включають жінку з алергією на нікель, у якій з’явився висип на руці і набряк губ.

Нікотин, що міститься в електронних сигаретах, також впливає на шкіру, говорить доктор Джилл Вайбель, дерматолог з Майамі.

«Ми знаємо, що нікотин і інші хімічні речовини розщеплюють колаген та еластин- два важливих компоненти здорової шкіри. Вже майже десять років ми знаємо, що у людей, що палять, є передчасні зморшки і старіння», — сказала Вайбеля.

Крім того, відомо, що нікотин підвищує ризик розвитку раку шкіри і уповільнює здатність вашої шкіри гоїтися після ран, додала вона.

Дослідники повідомили, що пара також може призводити до безлічі вражень порожнини рота.

«Зазвичай це відбувається через те, що електронні сигарети знижують імунну відповідь в роті, що може призвести до надмірного росту бактерій і дріжджів», — пояснив Курт Ашак.

Наприклад, у користувачів електронних сигарет з’являються мереживні білі плями на яснах, язиці або нутрощах щік, стан, який називається оральною дліхеноїдною реакцією.

За словами Ашака, дослідження цих ефектів тривають, але цим зусиллям перешкоджає відсутність регламенту Управління з контролю за продуктами і ліками США щодо електронних сигарет.

Поки не відомо більше, люди повинні уникати вейпінгу, впевнені автори роботи. Люди, які кидають традиційне куріння, повинні спробувати інші замінники нікотину.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X