На заздрість Україні. Почалася третя фаза випробувань кубинської вакцини від коронавірусу

5 березня 2021, 14:23
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Уряд країни заявив, що кубинська вакцина-кандидат від коронавірусу вступила в III фазу випробувань, тобто її безпеку вже доведена.

Це перша вакцина, розроблена латиноамериканською країною, яка дісталася до останньої фази випробувань.

Набір 44 000 добровольців у віці від 19 до 80 років для тестування препарату під назвою Soberana 2 вже почався, повідомив кубинський інститут вакцини Finlay. Перші пробні щеплення повинні початися в Гавані на наступному тижні.

Відео дня

Добровольці будуть розділені на три групи: деякі отримають дві дози вакцини з інтервалом 28 днів, інша група отримає дві дози плюс третій підсилювач імунітету, а третя — плацебо.

Як повідомив журналістам Юрій Вальдес з інституту, ця третя фаза дослідження офіційно завершиться через три місяці після введення останньої дози. Але якщо результати будуть обнадійливими, до цього можна запросити дозвіл на використання в екстрених випадках.

Цікаво, що держава, яка заявила про своє бажання вакцинувати всіх жителів в цьому році, відносно непошкоджена через пандемію COVID-19: зареєстровано трохи більше 53 300 випадків захворювання і 336 смертей на 11,2 мільйона чоловік.

Острівна держава почало розробку своїх власних вакцин в 1980-х роках, перебуваючи, під американськими санкціями. Зараз майже 80 відсотків вакцин проводяться на місці, і Куба працює над чотирма вакцинами-кандидатами.

Soberana 2, як і Novavax, розроблена в Америці, є рекомбінантною білковою вакциною. Вони працюють, відтворюючи «шипи» на поверхні коронавірусу і вводячи їх в організм, навчаючи імунну систему розпізнавати загрозу.

Рекомбінантні вакцини, на відміну від деяких вже використовуваних щеплень від коронавірусу, не потребують екстремального охолодження.

Раніше НВ писав, що міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що російська вакцина від коронавируса Спутнік V ніколи не буде зареєстрована в Україні. Про це він сказав під час виступу у Верховній Раді.

«Я вже неодноразово говорив: ні за яких обставин Спутнік V не буде зареєстрований. Те, що стосується реєстрації в інших країнах — я вже говорив: в інших країнах Російська Федерація не забирала територію і не розв’язувала війну. І жодним аргументом ви мене не переконаєте зареєструвати цю вакцину», — зазначив Степанов.

11 серпня президент РФ Володимир Путін повідомив, що в Росії зареєстрували першу «вакцину від коронавируса» Спутнік V, заявивши, що одна з його дочок вже зробила собі щеплення. Сам президент Росії зробити її собі до сих пір не наважився.

Раніше в Словаччині через закупівлю російської вакцини виникла політична криза: уряд опинився на межі розпаду.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X