Бережіть ноги. Вчені розкрили несподівану загрозу бігових кросівок

28 вересня 2020, 18:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з США заявили, що спортивні кросівки для бігу, які полегшують крок, можуть привести до пошкоджень ніг. Це відбувається через ослаблення м’язів стопи.

Згідно з результатами нового дослідження вчених з Університету Буффало, постійне використання деяких видів спортивного взуття може призвести до серйозних пошкоджень ніг.

Відео дня

Йдеться про кросівки із завищеним носком, які полегшують навантаження на стопу і дозволяють ходити/бігати комфортніше.

Вчені дійшли висновку, що таке взуття сприяє ослабленню м’язів стопи і підвищує ризик виникнення травми ноги. Зокрема, дослідники припустили, що бігові кросівки можуть привести до розвитку підошвного фасциїту.

Для цієї хвороби характерна постійний біль при навантаженнях на п’яту і при тильному згинанні стопи.

Фахівці дослідили 13 респондентів, які ходили біговими доріжками у різному взутті. Деякі з піддослідних ходили босоніж, а інші люди використовували різні типи взуття з протекторами для підтримки стопи.

За допомогою інфрачервоних камер і чутливих пластин, вбудованих у бігову доріжку, вчені проаналізували, скільки енергії людина вкладає у кожен крок і як розподіляється сила при відштовхуванні стопи від землі.

Виявилося, що спортивні кросівки з підвищеним носком дозволяли людям витрачати менше енергії для відштовхування від землі. Відповідно, м’язи у респондентів з таким типом взуття працювали менш інтенсивно.

Вчені вважають, що при тривалому використанні такого взуття м’язи людини слабшають і можуть привести до пошкоджень стопи.

Автори дослідження радять людям носити «мінімалістичне взуття», яке максимально повторює форму стопи, має невелику амортизацію і підтримку, а також дозволяє відтворити відчуття ходьби босоніж.

«Прогулянка і біг у мінімалістичному взутті з меншими функціями підтримки протягом деякого часу, приблизно від 6 до 12 тижнів, можуть зміцнити внутрішні м’язи стопи», — заявили автори роботи.

Дослідники припускають, що через спортивне взуття з високим ступенем амортизації і підтримки, що стало популярним у останні кілька десятків років, люди ризикують не використовувати свої стопи правильно, — так, як вони формувалися протягом мільйонів років.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X