Китай не винний? Група дослідників зі США дійшла висновку про природне походження коронавірусу

13 жовтня, 12:45
Коронавірус, вірогідно, має природне походження (Фото:unsplash)

Коронавірус, вірогідно, має природне походження (Фото:unsplash)

Команда дослідників, частина з яких спочатку дотримувалися версії з витоком з лабораторії, вивчила обставини початку пандемії та дійшла висновку, що SARS-CoV-2 виник у дикій природі.

Суперечки про походження коронавірусу не вщухають. На даний момент було проведено безліч досліджень на цю тему, і більшість результатів свідчить про природне походження інфекції.

Відео дня

Автори останнього дослідження, які є профільними фахівцями та створили некомерційну організацію для вивчення походження пандемії, виявили «суттєві наукові перевірені докази» того, що SARS-CoV-2 перейшов від кажанів до інших диких тварин, а потім до людей, які займаються торгівлею дикими тваринами.

За їхніми висновками, саме це викликало спалах на ринку морепродуктів Хуанань в Ухані. Вчені також проаналізували докази на користь лабораторної версії і стверджують, що достовірних і рецензованих досліджень, що підтверджують витік, мало.

Одним із учасників дослідницької групи став Пітер Дашак, еколог та спеціаліст з охорони природи. Раніше він був переконаним прихильником теорії штучного походження коронавірусу, але взявши участь у масштабному американському дослідженні, змінив свою думку.

Дашак зазначає, що більшість аргументів на користь лабораторної теорії непереконлива і заснована на припущеннях. «Раціональна гіпотеза полягає в тому, що пандемія виникла через ринок тварин, — каже Дашак. — І хоча докази цього не можна назвати вичерпними, вони все ж таки досить переконливі».

У їхньому звіті йдеться про те, що вирубування лісів і незаконна торгівля дикими тваринами стали одними з важливих причин виникнення і швидкого поширення вірусу.

І хоча вчені підкреслюють, що техніка безпеки в лабораторіях при роботі з небезпечними патогенами часом далека від ідеальної, більш вірогідною теорією походження коронавірусу їм представляється природна теорія.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X