Краса вбиває. У більшості косметичних засобів знайшли смертельні супербактерії

3 грудня 2019, 17:47
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Переважна більшість використовуваних косметичних засобів, таких як блендери, туш і блиск для губ, забруднені потенційно небезпечними для життя супербактеріями.

Це показало дослідження Університету Астон. Воно стосувалося засобів для макіяжу, які знаходяться в косметичках, а не на полицях магазинів.

Засоби для макіяжу, які щодня використовуються мільйонами людей в Великобританії, заражені потенційно смертельними бактеріями, такими як E. coli і Staphylococci, тому що більшість з цих засобів не очищаються і використовуються набагато довше, ніж дозволяє термін придатності. Дослідження провели доктор Амрен Башир і професор Пітер Ламберт зі Школи наук про життя і здоров’я Астонського університету.

Відео дня

Ці бактерії, які можуть викликати захворювання від шкірних інфекцій до зараження крові, якщо їх використовувати поблизу очей, рота, порізів або саден, були виявлені в дев’яти з десяти продуктів. Цей ризик посилюється у людей з ослабленим імунітетом, у яких більше шансів заразитися від патогенних бактерій.

Мікробіологи вивчили в цілому 467 продуктів з п’яти категорій: помада, підводка для очей, блиск для губ, туш для вій і спонж-блендери для нанесення тональної основи. Косметику пожертвували британки, які зацікавилися оголошенням вчених в соціальних мережах.

Було встановлено, що навіть відносно нові косметичні блендери — губки, які використовуються для нанесення засобів для догляду за шкірою, — містять найвищі рівні потенційно шкідливих бактерій — переважна більшість (93%) ніколи не очищалося, попри те, що понад дві третини падали на підлогу в якийсь момент під час використання.

Дослідники Aston виявили, що ці продукти особливо схильні до забруднення, оскільки після використання вони часто залишаються вологими, що створює ідеальне середовище для розмноження шкідливих бактерій.

Керівництво ЄС надає маркам косметики строгі гігієнічні стандарти виробництва і стверджує, що E. coli, зокрема, не можна тримати в будь-якої концентрації в нових косметичних продуктах. Однак, наразі існує обмежений захист споживачів від ризиків забруднення продуктів під час використання.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X