Бережіть Барсика. Коронавірус може передаватися від людини кішкам — дослідження

23 квітня 2021, 15:19

Нове дослідження надає докази того, що люди передали кішкам SARS-CoV-2, вірус, що викликає COVID-19, під час пандемії в Великобританії.

Дослідження британських медиків виявило вірус у кішок, у яких розвинулося легке або важке респіраторне захворювання.

Дослідники використовували низку лабораторних методів, щоб показати, що дві домашні кішки з сімей з підозрою на COVID-19 були інфіковані SARS-CoV-2.

Відео дня

Першою кішкою була чотиримісячна кішка Регдол з сім'ї, в якій в кінці березня 2020 року біля власника розвинулися симптоми, відповідні Covid-19, хоча вони не були протестовані.

У квітні 2020 року кошеня було доставлене до ветеринара з утрудненим диханням, але його стан погіршився, і пізніше його довелося приспати. Посмертні зразки легенів виявили пошкодження, відповідні вірусної пневмонії, і були докази інфекції Sars-CoV-2.

Другий кішкою була шестирічна сіамська кішка з дому, у одного з власників якого був позитивний результат на Covid-19. Кішка була доставлена ​​до ветеринара з виділеннями з носа і кон’юнктивітом, але симптоми залишилися легкими, і кішка одужала.

Інфекція Covid-19 була підтверджена в ретроспективному дослідженні мазків, відправлених в VDS в період з березня по липень 2020 роки для рутинного тестування на патогени.

«Ці результати показують, що передача SARS-CoV-2 від людини до кішки сталася під час пандемії COVID-19 в Великобританії, коли у інфікованих кішок спостерігалися легкі або важкі респіраторні захворювання. З огляду на здатність коронавірусу заражати домашніх тварин, буде важливо контролювати передачу вірусів від людини до кішки, від кішки до кішки і від кішки до людини», — сказала провідний автор дослідження Маргарет Хозі, доктор філософії з Центру вірусних досліджень Університету Глазго.

«Однак у міру зменшення числа випадків захворювання людей перспектива передачі вірусу серед тварин стає все більш важливою як потенційне джерело повторного введення Sars-CoV-2 людям», — додала вона.

Раніше НВ писав, що тварини, які схильні до SARS-CoV-2 могли сприяти попаданню британського штаму коронавірусу в людську популяцію.

«Наші розрахунки показують, що ці варіанти коронавірусу не могли потрапити в людську популяцію спонтанно. Швидше за все, їх «предок» придбав ключові мутації ще в той час, коли циркулював серед собак, норок або кішок. Однак ми не виключаємо, що ці первинні штами британського SARS-CoV-2 просто випали з поля уваги медиків , — пишуть дослідники.

Вчені провели експерименти за допомогою 454 443 гена SARS-CoV-2 і 14 427 повногеномних послідовностей, зібраних по всьому світу. Результати дослідження не підтвердили більш ранню форму британського штаму в вірусних зразках від людей.

Після цього вони розширили дослідження, включивши туди тварин, результати показали деякі ранні форми B.1.1.7 у собак, включаючи зразки, взяті ще в липні 2020 року в США.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X