Небезпека на руках. У США знайшли косметичний крем, який викликає ушкодження нервів

26 грудня 2019, 15:58
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Освітлюючий шкіру крем залишив жінку з Каліфорнії зі значним ушкодженням центральної нервової системи.

Причиною такої НС став складу крему: він містив токсичну ртуть.

Крем, який був зроблений в Мексиці, містив форму органічної ртуті під назвою метилртуть. Це перший відомий випадок отруєння метилртуттю в Сполучених Штатах за майже 50 років. За словами медиків, через кілька тижнів після початкової госпіталізації жінка потребує «постійного харчування через трубку» і не може говорити або піклуватися про себе.

Відео дня

«Більшість шкідливих кремів, що висвітлюють шкіру, навмисно зіпсовані неорганічною ртуттю. Але в цьому випадку пацієнт використовував висвітлюючий шкіру продукт, що містить органічну ртуть, яка набагато більш токсична», — сказав старший автор дослідження доктор Пол Бланк з університету Каліфорнії.

За його словами, органічна ртуть може завдати «глибоку шкоду» центральній нервовій системі, ситуація може навіть погіршитися після закінчення використання.

Як показало дослідження, жінка вперше звернулася за медичною допомогою з приводу мимовільних м’язових рухів і слабкості в плечах і руках. Після двох тижнів амбулаторного лікування вона була госпіталізована з такими симптомами, як погіршення зору, нестійка хода і труднощі з мовленням. Аналізи крові і сечі підтвердили отруєння ртуттю.

Її сім'я розповіла лікарям, що вона використовувала освітлюючі шкіру креми з Мексики два рази на день протягом семи років. Жінка пройшла курс хелатотерапії, лікування отруєнь важкими металами, але її стан не покращився. Тести показали, що крем для шкіри, який вона використовувала, містив метилртуть.

«Токсичність для центральної нервової системи, як і в цьому випадку, є відмінною рисою органічної ртуті — зазвичай вона проявляється після кількох тижнів або місяців впливу. Після прояви вона швидко прогресує і часто погіршується, попри усунення будь-якого подальшого впливу. На жаль, хелатна терапія, яка ефективна при неорганічному отруєнні ртуттю, не показала доведеної ефективності для метилртуті», — сказав Бланк.

«Купуйте креми в відомих магазинах і уникайте використання кремів з етикетками ручної роботи або без етикеток», — підкреслили лікарі, які описали незвичайний випадок.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X