Нас врятує вологість? Сухе повітря зв’язали з підвищеним ризиком COVID-19

2 червня 2020, 15:39
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідження, проведене в Сіднеї на початку епідемії COVID-19, виявило зв’язок між більш низькою вологістю і збільшенням числа хворих.

Автори вважають, що зниження вологості на 1 відсоток може збільшити кількість випадків COVID-19 на 6 відсотків.

Дослідження, проведене професором Майклом Уордом, епідеміологом з Сіднейської школи ветеринарних наук в Університеті Сіднея, і двома дослідниками зі Школи громадської охорони здоров’я Університету Фудань в Шанхаї, Китай, є першим рецензованим дослідженням зв’язку між кліматом і COVID-19 в південній півкулі.

Відео дня

«Ймовірно, COVID-19 буде сезонним захворюванням, яке повторюється в періоди низької вологості. Ми повинні думати, що якщо це зимовий час, це може бути час COVID-19», — сказав професор Уорд.

Необхідні подальші дослідження, в тому числі в зимовий час в південній півкулі, щоб визначити, як працює цей взаємозв'язок і як він впливає на частоту повідомлень про випадки COVID-19.

Попереднє дослідження виявило зв’язок між кліматом і частотою випадків SARS-CoV в Гонконгу та Китаї і випадками MERS-CoV в Саудівській Аравії.

«Пандемія в Китаї, Європі та Північній Америці сталася взимку, тому нам було цікаво дізнатися, чи розрізнявся зв’язок між випадками COVID-19 і кліматом в Австралії в кінці літа і початку осені», — сказав професор Уорд.

Вчені стверджують, що існують біологічні причини, за якими вологість має значення при передачі повітряних вірусів.

«Коли вологість нижче, повітря стає сухішим, а аерозолі зменшуються. Коли ви чхаєте і кашляєте, ці більш дрібні інфекційні аерозолі можуть довше залишатися підвішеними в повітрі. Це збільшує вплив на інших людей. Коли повітря вологе, а аерозолі більше і важче, вони падають і швидше вдаряються об поверхню», — підкреслив Уорд.

Додамо, китайські дослідники виявили, що більше половини підтверджених випадків захворювання COVID-19 виникли в місцях з температурою повітря від 5 до 15 градусів. Вчені з Ланьчжоуського університету вважають, що через це зростання випадків захворюваності буде сезонним.

Взаємозв'язок між щодня підтвердженими випадками COVID-19 і метеорологічними умовами, включаючи температуру і вологість, було вивчено на основі даних про приблизно 3,75 млн підтверджених у світі випадках COVID-19 в 185 країнах і регіонах з 21 січня по 6 травня поточного року.

Вони виявили, що в місцях з температурою повітря від 5 до 15 градусів за Цельсієм було зареєстровано 60% підтверджених випадків COVID-19. Крім того, приблизно 73,8 відсотка підтверджених випадків були зосереджені в регіонах з абсолютною вологістю від 3 до 10 грамів води на кубометр.

Результати їх досліджень показали, що SARS-CoV-2, мабуть, поширюється на більш високі широти, і припустили, що існує оптимальна кліматична зона, в якій концентрація SARS-CoV-2 помітно збільшується в навколишньому середовищу, включаючи поверхні об'єктів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X